banner162
Samsun Çarşamba'da yapılan Hacılıçay Köprüsü inşaatı bitiyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Çarşamba ilçesinde yapılan Hacılıçay Köprüsü inşaatı bitim aşamasına geldi.

13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:19
Samsun Çarşamba'da yapılan Hacılıçay Köprüsü inşaatı bitiyor
 Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Çarşamba ilçesinde yapılan Hacılıçay Köprüsü inşaatı bitim aşamasına geldi. Köprü inşaatını inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Çarşamba'yı gerdanlık gibi süsleyecek köprünün açılmasıyla bir çok mahalle birbirine bağlanacak ve Hacılıçay'ın her iki yakasında oturan vatandaşlarımızın ıslıkla haberleşme çilesi son bulacak" dedi.

HACILIÇAY KÖPRÜSÜ MAHALLELERİ KAVUŞTURACAK

Birçok köyün ulaşımını rahatlatacak olan Hacılıçay Köprü inşaatında çalışmalar son sürat devam ediyor. Köprünün bitim aşamasına geldiğini ve kısa bir süre sonra açılacağının müjdesini veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ile birlikte köprü inşaatındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Samsun Çarşamba'da yapılan Hacılıçay Köprüsü inşaatı bitiyor

MAHALLELER BİRBİRİNE BAĞLANACAK ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK

Fore kazıklar üzerine inşa edilen köprünün kullanıma açılmasıyla birlikte, Haçılıçay mahallesi çevresinde bulunan Yukarı Dikencik, Aşağı Dikencik, Yeni Köseli, Ovacık ve Kiraz Bucağı mahalleleri ile Köklük mahallesi çevresindeki Kumarlı, Kaydan, Uluköy, Akçaltı ve Karacalı mahalleleri arasındaki ulaşım sorununun çözüleceğini ifade eden Yılmaz,"Yapılan köprü ile ulaşım sorunu Belediyemizce ortadan kaldırıldı. Bu köprü Hacılıçay'ın her iki yakasında oturan vatandaşlarımızın ve okula giden öğrencilerimizin gidiş gelişlerini kolaylaştıracak. En önemlisi ise karşı köyde bir düğün, cenaze ya da davet olduğu zaman bağırarak sesini duyurmaya ve ıslıkla haberleşmeye çalışan vatandaşlarımızın çilesini sona erdirecek" diye konuştu.

Samsun Çarşamba'da yapılan Hacılıçay Köprüsü inşaatı bitiyor


Kaynak: SamsunAjans.com.tr

Yorum Gönder