banner162
Samsun Amazon savaşçılarla tanıtılacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Amazon savaşçılar efsanesi, şehrimiz için büyük bir turizm değeridir" dedi.

21 Mayıs 2015 Perşembe 17:42
Samsun Amazon savaşçılarla tanıtılacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Terme ilçesinde Simenit Gölü etrafında yaşadıkları düşünülen savaşçı Amazon kadınların efsanesini turizme kazandırıp uluslararası düzeyde tanıtım kararı aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Amazon savaşçı kadınlar efsanesinin turizm değerini ve potansiyelini Samsun'da artırmak ve dünyaya tanıtmak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Amazon savaşçılar efsanesinin Samsun için büyük bir turizm değeri olduğunu belirten Yılmaz, "İki yıl önce Batı Park'ta hayata geçirdiğimiz Amazon Su Kanalı, Amazon Adası, Amazon Kafe ve Amazon Köyü'nün amacı da buydu. Bu efsanenin kentimizle özdeşleşmesi için büyük uğraş verdik, vermeye de devam edeceğiz. Şimdi bu efsanevi markaya ve yaşadıkları bölgeye yatırımlar yaparak tanıtacağız. Bu konuda yapacağımız çok çalışma var. Ama buraların doğallığını ve orijinalliğini bozmayacağız. O yüzden de yaban hayatı geliştirme sahası oluşturuyoruz. Projelendirilen yatırımlar hayata geçtiğinde turizmde bambaşka bir Terme göreceksiniz" diye konuştu.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder