banner162
Okul önlerinde polis ekipleri öğrencilere yardımcı oluyor

Samsun'un Kavak ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilerin daha güvenli bir ortamda okul giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ortak çalışma başlattı.

01 Ekim 2015 Perşembe 13:32
Okul önlerinde polis ekipleri öğrencilere yardımcı oluyor
SAMSUN HABER - Samsun'un Kavak ilçesindeki ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilerin daha güvenli bir ortamda okul giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ortak çalışma başlattı.

Okul giriş ve çıkış saatlerinde okul önünde bulunan trafik polisleri, öğrencilerin güven içerisinde okula girmesini ve çıkmasını sağlıyor. Bu arada öğrencilerin sorularına da cevap verip trafik konusunda bilgilendirmede bulunan polisler, küçük ve engelli öğrencilerin yolun karşısına geçmelerine de yardım ediyor.

Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Mert, trafikte öğrencilerin can güvenliğine büyük önem verdikleri dile getirdi. Okul önlerinde giriş ve çıkışlarda öğrencilerin can güvenliği için İlçe Emniyet Müdürlüğünce önlem alındığını anlatan Mert, "Emniyet Müdürlüğümüzün tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Trafik konusunda da öğrencilerimizi bilgilendirdikleri gibi, yolun karşısına geçişlerinde küçük ve engelli öğrencilerimize de eşilik ediyorlar" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder