banner162

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Berna Mete Ergin'in lösemi nedeniyle vefat etmesi üzerine Samsun'da lösemiye dikkat çekmek isteyen meslektaşları, tıbbi maskeyle gösteri maçı yaptı.

27 Nisan 2015 Pazartesi 15:59
Maskeyle hentbol oynadılar

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Berna Mete Ergin'in lösemi hastalığı nedeniyle vefat etmesi üzerine lösemiye dikkat çekmek isteyen, Ergin'in Samsun'daki meslektaşları, yüzlerine taktıkları tıbbi maskeyle hentbol oynadı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda 10 yıl görev yaptıktan sonra, geçtiğimiz sene akademisyenlik hayatına Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda devam etme kararı alan lösemi hastası, bir çocuk annesi Dr. Berna Mete Ergin'in 2 ay önce yaşamını yitirmesi nedeniyle, Ergin'in anısına hentbol turnuvası düzenlendi.

 Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda üniversite öğrencilerinin düzenlediği turnuvada yer alan tüm sporcular, üzerlerinde Dr. Berna Mete Ergin'in fotoğrafları bulunan formalarla parkeye çıktı. Ergin'in üniversite yıllarından sınıf arkadaşları ve meslektaşlarının turnuva öncesinde yüzlerine maske takarak gösteri maçı yapması ise herkesi duygulandırdı.

Turnuvayı düzenleyen üniversite öğrencileri adına konuşan 4. sınıf öğrencisi Oğuzhan Adalı, Dr. Berna Mete Ergin'in lösemiye yenik düşerek hayatını kaybetmesinden dolayı duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Ergin'in adını yaşatmak adına hentbol turnuvası düzenlediklerini belirten Adalı, "Burada lösemi tedavisi görenler ve Berna hocamız için farkındalıklık yaratmak istedik. Bize hocalarımız da destek verdi ve lösemiye dikkat çekmek için maske takarak gösteri maçı yaptılar" diye konuştu.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder