banner162

Samsun Valiliğince Kavak ilçesinde muhtarlara yönelik bilgi sistemi eğitimi düzenlendi.

08 Mayıs 2015 Cuma 12:39
Kavak muhtarlarına eğitim

İlçenin On Dokuz Mayıs Mahallesi'ndeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen eğitime, Vali İbrahim Şahin'in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Asarcık Kaymakamı Hicabi Aytemur, Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Ladik Kaymakamı Mustafa Temiz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Belediye Başkanı Yardımcısı Reşat Ayyıldız, daire amirleri, Asarcık, Kavak ve Ladik ilçelerinin mahalle muhtarları katıldı.

Vali Şahin, yaptığı konuşmada, köylerdeki geçim standartını yükseklere çıkartma düşüncesinde olduklarını belirterek, "Sürekli olarak ekiplerimizle köylerdeki hayat standardını nasıl yükseklere çıkartarabiliriz, onu görüşüyoruz. Muhtarlar Bilgi Sistemi ile köylerdeki sorunları daha iyi anlayacağız. Düzenlenen bu toplantının esas amacı da Muhtarlar Bilgi Sisteminin size anlatılmasıdır" dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz, her şeyden önce köy ekonomisinin iyi olması gerektiğini söyledi.

Köylerde geçim iyi olmadıktan sonra yolun bir işe yaramayacağını ifade eden Yılmaz, "Köylerimizdeki ekonomi çökmemeli, kırsal kalkınma ekonomisiyle ilgili sizlerle ileride istişare toplantıları yapacağız. Soruyorum, köylerde geçim olmadıktan yol ne işe yarar. Elbette bir işe yaramaz. Önemli olan köy yollarının asfalt olması değil, önemli olan köylümüzün ekip biçmesidir. Siz yola kafa yormayınız, biz ne yaparız da köyümüzün geçimini iyileştiririz diye düşününüz" diye konuştu.

Toplantı sonrası Vali Şahin ve beraberindekiler, Kavak Güven Göleti piknik sahasına giderek incelemelerde bulundu.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder