banner162
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Samsun'da, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası sebebiyle program düzenlendi.

05 Mayıs 2015 Salı 17:39
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programa, Vali İbrahim Şahinİl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı Hacı Demirezen, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Dünyada gelişmiş ülkelerin trafik eğitimi konusunda çocukları okula gitmeden eğittiklerini söyleyen Vali Şahin, ''Özellikle çocuklar emniyet kemeri takmayan anne babayı gördüklerinde  anne ve babalarının araç kullanmalarına müsaade etmiyorlar. Çocukların bu noktada anne babalarını eğitmeleri gerekiyor'' dedi.

Trafik kazalarının sebeplerine bakıldığında aşırı hız ve dikkatsizlik gibi sebeplerin görüldüğünü bir kez daha hatırlatan Şahin, şunları kaydetti:

''Trafik lambalarının olduğu yerde bile kaza oluyor. Dikkatli olsak bu kazaların hiç biri olmaz. Biraz eleştirel gözle bakın herkes, her an trafik kuralı ihlali yapıyor. Mutlaka başta biz kurala uyalım ki başkalarının da kurala uyduğunu görelim. Hız konusu ise başlı başına bir problem. Mutlak suretle hem hıza uyacağız hem de etrafımızdaki insanların kurallara uymasını isteyeceğiz. Biz kurallara uyarsak sorun ortadan kalkacak. Eğer bu kadar önemsenen kuralları hayatımıza sokmazsak potansiyel trafik kazasına uğrayan, ölmeyen belki de sakat kalan yine bizler oluruz."

 Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası programı, Vali Şahin'in çocuklara hediyelerini vermesiyle son buldu.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder