banner162
Kamuran Özden Geleneksel Engelsiz Empati Yürüyüşüne katıldı

AK Parti Samsun Milletvekili adayı Kamuran Özden, Çarşamba Bedensel Engelliler Derneği'nce düzenlenen Geleneksel Engelsiz Empati Yürüyüşü’ne katıldı.

13 Mayıs 2015 Çarşamba 17:51
Kamuran Özden Geleneksel Engelsiz Empati Yürüyüşüne katıldı

Engellilerle tekerlekli sandalye süren Özden, burada yaptığı konuşmada, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından başlatılan 'Sporda Engelleri Kaldırıyoruz' projesiyle, engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırıyoruz. 81 ilde Engelliler İl Spor Merkezlerini hayata geçirdik. Sadece sporcu boyutuyla değil, evlerine kapanmış, sosyal hayattan uzaklaşmış, aileleri ile sorun yaşayan veya tedaviye cevap vermekte direnen engelli bireyleri evlerinden çıkararak, spor tesisleriyle ve spor branşlarıyla tanıştırıyoruz" dedi.

AK Parti hükümetin engellilerle yakından ilgilendiğini belirten Özden, şunları kaydetti:"Engelli vatandaşlarımızın haklarını güvence altına almak için anayasada değişiklikler yaptık. Kamuda daha fazla iş imkanı sağladık. 2002 yılı itibarıyla memur olarak çalışan engelli sayısı 5 bin 777 iken bu rakam 2014 yılı sonu itibariyle 36 bin 165’e ulaştı. Şu an ülkemizde çalışan engelli işçi sayısı 95 bin 128. Samsun’da ise 2014 yılı sonu itibariyle 704 engelli memur ve bin 115, işçi istihdam edildi."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder