banner162
Kadınlardan Askerlik İçin Dilekçe

Samsun'da son zamanlarda artan terör olaylarını protesto etmek için toplanan bir grup vatandaş, askerlik şubesi önüne kadar yürüyerek askere alınmak için dilekçe verdi.

08 Eylül 2015 Salı 17:27
Kadınlardan Askerlik İçin Dilekçe
 Samsun HaberASKERLİK ŞUBESİNE KADAR YÜRÜDÜLER

Türkçü Turancılar Derneği üyeleri ve bazı Samsunlu vatandaşlar, son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle askere alınmak için dilekçe verdi. Atatürk Anıtı önünde toplanan vatandaşlar, dev Türk bayrağı eşliğinde sloganlar atarak askerlik şubesine kadar yürüyüş yaptı.

KISA SÜRELİ TARTIŞMA ÇIKTI
Askerlik şubesi önünde toplanan kalabalık, burada saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı'nı okudu. Grup askerlik şubesi önünde beklediği sırada bir kişinin gruba laf atması ile kısa süreli tartışma yaşandı. Grup ile tartışan vatandaşı polis olay yerinden uzaklaştırdı. Askerlik Şubesi Komutanı Personel Albay Ali Kaptan ile görüşen vatandaşlar, askere gitmek için dilekçelerini imzaladı
.

"UMDUKLARINI BULAMAYACAKLAR"
Grup adına konuşma yapan Ali Kaan Yazıcı, "Şerefli Türk gençleri olarak hayata gözlerini yuman askerlerimizin ruhları şad olsun. Biz buradayız ve paramız olmadığı için değil, şerefli bir Türk genci olmayı seçtiğimiz için gönüllü askerlik yapmak için başvuracağız. Askerimizi ve ailelerimizi vatan kavramından soyutlamaya çalışanlar, milletten koparmak isteyenler umduklarını bulamayacaklar" dedi.

Grup, askere gitmek için hazırladıkları dilekçeleri Askerlik Şubesi Komutanı Personel Albay Ali Kaptan'a verdikten sonra askerlik şubesi önünden olaysız bir şekilde ayrıldı.

Kaynak : haberler.com

Yorum Gönder