banner162
Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Kelderhuis' tan Samsun ziyareti

Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Jeroen Kelderhuis, Samsun Valisi Şahin'i ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır'ı ziyaret etti.

22 Nisan 2015 Çarşamba 17:41
Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Kelderhuis' tan Samsun ziyareti

Kelderhuis, "Hollanda - Turkey Business Tour 2015" projesi kapsamında 26-28 Ağustos'ta Hollanda firmalarının Samsun'a yapacağı ziyareti hakkında, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır'a bilgi verdi.

Hollandalı firmaların Samsun'daki iş adamları ve sektör temsilcileriyle buluşmasına katkı sağlayacaklarını ve bundan memnun olacaklarını belirten Çakır, "Samsun özellikle ekonomik büyüme yönünde önemli hedefleri olan bir il. Bu nedenle bu çeşit işbirlikleri ve şehrin ekonomik imkanlarını tanıtmaya yönelik faaliyetler bizim için de çok önemli. Hollandalı firmaları ekonomik işbirliğine yönelik fırsatları görmeleri için şehrimize bekliyoruz" dedi.

 Hollanda - Turkey Business Tour 2015 projesi kapsamında Adana, Mersin, Trabzon, Samsun ve Konya'ya Hollandalı firmaların ticari ziyaret düzenleyeceği bildirildi. 


- Samsun Valisi İbrahim Şahin'e ziyaret

Hollanda Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Jeroen Kelderhuis Samsun Valisi İbrahim Şahin'i ziyaret etti.

Kelderhuis, ziyarette, Hollanda-Türkiye İş projesi kapsamında 26-28 Ağustos'ta Hollanda firmalarının Samsun’a yapacakları ziyaret hakkında Vali Şahin'e bilgi verdi.


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şahin ise Kelderhuis ve beraberindekilere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Şahin, ziyaretin anısına Kelderhuis'e hediye verdi.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder