banner162
Havza'da Engelliler Haftası Programı

Havza Mehmetçik Parkı'nda "Engelliler Haftası" dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

12 Mayıs 2015 Salı 17:29
Havza'da Engelliler Haftası Programı

Mehmetçik Meydanı'nda düzenlenen programa, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, İlçe Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yüzbaşı Özgür Kumkayır, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hasan Göktuğ, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

Huzurevi ve Rehabilitasyon merkezi Müdürü Göktuğ, etkinlikte yaptığı konuşmada, toplumda engellilerle ilgili farkındalık yaratmak için etkinlik düzenlediklerini belirterek, "Onların sorunlarını biraz olsun gündeme taşıyabilmek, farkındalık yaratabilmek için bu hafta anlamlı. Unutmayalım engelli olmak bir tercih meselesi değil. Bizler de bir gün engelli olabiliriz" dedi.

Konuşmanın ardından halk oyunları ekibi meydanda gösteri sundu. Daha sonra Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerinin, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan kurslarda yatıkları el işlerinin yer aldığı sergi gezildi.

Programda ayrıca "Biz Biriz" yazılı pankart, katılımcılar tarafından imzalandı. Programın son bölümünde ise çeşitli yarışmalar gerçekleştirildi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder