banner162
Havza'da Anneler Günün programı

Havza'da anneler günü nedeniyle bayanlara özel bir program düzenlendi.

11 Mayıs 2015 Pazartesi 11:34
Havza'da Anneler Günün programı

Bir düğün salonunda Havza Meslek Yüksekokulu Eğitim, Kültür, Kalkındırma ve Geliştirme Derneği ve Havza Kaymakamının eşi Sema Tanrısever tarafından düzenlenen Anneler Günü programına katılım oldukça yoğundu.

Havza Meslek Yüksekokulu Eğitim, Kültür, Kalkındırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Şerife Döndür Acar, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutlayarak, "Böyle güzel ve özel günlerde sizler ile birlikte bir arada olmak çok güzel. Her anne ayrıdır, ayrı bir sevdadır. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder, iyi eğlenceler dilerim" dedi.

Tanrısever ise annelerin dünyanın en değerli varlığı olduğunu ifade ederek, "Bizler yetiştirdiğimiz çocuklar ile geleceği belirlemekteyiz. O yüzden biz anneler ne kadar donanımlı olursak ve ne kadar iyi çocuklar yetiştirirsek dünya o kadar güzel olacaktır. Her birimizin sebebi vücudu olan, bizleri doğurup, her türlü sıkıntıda büyüten ve bugüne getiren annelerimizin bizler üzerindeki haklarını hadisi şeriflerde ve ayetlerde gördük. Bizler şu anda bunu fırsat bilerek gidip annelerimizin ellerinden öpmeliyiz. Sadece bir gün değil, her gün bu sebebi vücudumuz olan annelerimizi başımızın tacı yapmalıyız. Bizlerin annelerimize karşı 'of' bile demememiz gerekir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Merih Aksu tarafından Aile İçi İletişim konulu sunum ve slayt gösterimi yapıldı ve "Kadın" isimli şiir Aydan  Pehlivan tarafından okundu.

Programda ayrıca 106 yaşında olan Fatma Ayren’e, Sema Tanrısever ve Şehit anneleri adına Aynur Şahin’e Garnizon Komutanın Eşi Keziban Özdemir tarafından çiçek ve hediye takdim edildi.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler Samsunhavzaanneler günü

Yorum Gönder