banner162
Hasta çocuklara 23 Nisan sürprizi

Samsun Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi görmekte olan 110 çocuğun, hastanede düzenlenen 23 Nisan partisi ile yüzleri güldü.

22 Nisan 2015 Çarşamba 16:58
Hasta çocuklara 23 Nisan sürprizi

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Samsun Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.

Hastanenin çeşitli servislerinde tedavi gören 110 çocuk için poliklinik bölümünde kutlama yapıldı. Düzenlenen etkinlikte, hastanede kalan çocuklara yönelik, bir ay önce başlatılan resim yarışmasına katılan 30 çocuğa çeşitli hediyeler dağıtıldı. Hediyelerin dağıtılmasının ardından çocuklar, müzik ve palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendiler. 

Etkinliğe katılan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel, konuşmasında, "Samsun Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören yavrularımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutlayarak, onlara da bayramı burada yaşatmaya çalıştık" dedi.

Samsun Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Alaattin Domaç ise, "Geleğin yapı taşı olan çocuklarımıza mutlu, huzurlu, özgüvenli ve verimli olacakları ortam yaratmak istedik.  Çocuklara imkan sunarak sağlıklı nesiller yetiştirerek geleceğimizi aydınlatmak istedik. Çocuklarımız hastanelere hep korkuyla geliyor bu korkunun ortadan kalkması adına bir adım attık" şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından, son olarak 23 Nisan pastası kesildi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder