banner162

AK Parti Samsun Milletvekili adayı Hasan Basri Kurt, "Sağlıkta 13 yılda dünya standartlarını yakaladık" dedi.

04 Mayıs 2015 Pazartesi 13:52
Genel seçimlere doğru

Kurt, İŞKUR Bölge Müdürü Hasan Kılıçaslan, Kadın Doğum Hastanesi Başhekimi Dr. Alaaddin Domaç, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Dursun Mehel, Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mahlut Ulubay ve Fizik Tedavi Hastanesi Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Mehmet Şimşek’i ziyaret etti. 

Gazi Devlet Hastanesi'nde servisleri gezerek hastalara geçmiş olsun dileklerini ileten Kurt, hastalarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

AK Parti iktidarlarının bir çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini söyleyen Kurt, şöyle konuştu:

"Sağlıkta 13 yılda dünya standartlarını yakaladık. 8- 10 kişilik koğuş sistemi odalardan iki kişilik 5 yıldızlı otel ayarında hastane odalarımız var. Uzman doktorlarımız günün 24 saatinde hastalarımıza hizmet veriyor. Eskiden ulaşımın zor olduğu bölgelere ambulans gitmezken şimdi ambulans helikopterler var. İlaç kuyrukları tarih oldu. 'Yerimiz yok' deyip hastaları geri çeviren hastaneler artık yok. Türkiye sağlık alanında dünyanın en önemli ülkeleri arasında yer alıyor. "
 

Samsun’un sağlık yatırımlarında, devlet imkanlarından çok büyük pay aldığını vurgulayan Kurt, "Samsun artık sağlık turizmini yaşar hale geldi. AK Parti öncesi Samsun'dan bir çok hastamız tedavi olmak için Ankara ve İstanbul gibi büyük illere giderken şimdi bölgemizde bir çok ilden hastalarımız tedavi görmek için Samsun'daki hastanelerimize geliyor. Samsun artık sağlık kenti olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Hem kamu hem de özel hastanelerimiz sayesinde sağlık alanında sorunsuz bir il haline geldik" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı
Anahtar Kelimeler SamsunHasan Basri Kurt

Yorum Gönder