banner162

MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü yaptığı açıklamada birinci önceliğin tarım olması gerektiğini söyledi.

27 Nisan 2015 Pazartesi 16:16
Genel seçime doğru
MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, "Bizim birinci önceliğimiz, lokomotifimiz tarım olmalıdır" dedi.

Süslü, Samsun'daki bir otelde gerçekleştirdiği basın toplantısında, Samsun'un büyüyüp kalkınması için tarımsal politikaların hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Samsun'un tarım kenti olmasına rağmen kente yeni misyon ve vizyonlar yüklenmeye çalışıldığını, bu durumun ise büyümeyi olumsuz etkilediğini belirten Süslü, "'Amazon kenti Samsun' diyenlere karşı, turizm tabi ki gerekli ama bizim birinci önceliğimiz, lokomotifimiz tarım olmalıdır. Samsun maalesef kendi kendine yeten hatta ektiğiyle biçtiğiyle tüm Türkiye'yi besleyebilen olanağa sahipken şu an bakıyorsunuz, çok ciddi bir göç veren şehir konumunda. Gelişmiş iller sıralamasında da maalesef 33. sıraya kadar da gerilemiş durumdayız" dedi.

Süslü, MHP'nin Türk milletinin makus talihini geri çevirecek nitelikli kadrolara sahip olduğunu söyleyerek, 7 Haziran seçimleri için Samsun halkından destek istedi.

MHP Samsun Milletvekili adayı Erhan Usta, MHP kadroları olarak 7 Haziran genel seçimlerini oldukça önemsediklerini belirterek, 7 Haziran'ın iktidarın değişeceği bir seçim olacağını savundu.

Türkiye'nin kritik bir seçime girdiğini ifade eden Usta, "Bu nedenle bütün teşkilatlar olarak Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül vermiş bireyler ve milletvekili adayları olarak canla başla çalışacağız. Bunu taahhüt ediyoruz. Çalışmalarımız başladı. Arkadaşlarımız ve biz sahadayız" diye konuştu.

MHP'nin seçim beyannamesiyle ilgili bir süredir genel merkezde yürütülen çalışmaların tamamlandığını ifade eden Usta, kendisininde bizzat çalışmalarında katkı sunduğu beyannamenin 3 Mayıs tarihinde kamuoyuna açıklanacağını sonra daha çok sahalarda olacaklarını belirtti.

Türkiye'nin siyasi, ekonomik ve dış politika konularında çok zor günlerden geçtiğini vurgulayan Usta, "Mİlliyetçi Hareket Partisi tek başına iktidara taliptir. Bütün teşkilatlar bu anlayış içerisinde çalışıyor. Sadece Samsun'da değil tüm Türkiye'de birinci parti olmak istiyoruz. İnşallah bu Milliyetçi Hareket Partisi'nin zaferiyle sonuçlanan bir seçim olacak" ifadelerini kullandı.Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder