banner162
Gençlik ve Spor Bakanı: ''Türkiye'yi tutana aşk olsun''

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'nin önündeki kendini kısıtlayan anayasa engelini aştığımız zaman, sistem engellerini kaldırdığımız zaman Türkiye'yi tutana aşk olsun" dedi.

06 Mayıs 2015 Çarşamba 15:44
Gençlik ve Spor Bakanı: ''Türkiye'yi tutana aşk olsun''

Kılıç, Tekkeköy Belediyesince bir restoranda mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Kılıç, muhalefetin ortaya koyacağı projeleri olmadığı için AK Parti'yi eleştirmeyi tercih ettiğini ifade etti.

AK Parti'nin 13 yıldır gece gündüz demeden çalışarak ülkeye sayısız hizmet kazandırdığını belirten Kılıç, "Sadece duble yollarla ilgili çalışmaları hatırlayın. Eskiden nasıl gidiyordunuz şimdi nasıl gidiyorsunuz? Bunu şunun için söylüyorum. Diyolar ki 'e onlar sizin işiniz yapmak durumundaydınız.' İyi de güzel kardeşlerim, doğru bunlar hükumetin, bunlar devleti yönetenlerin görevidir. Yapmakla yükümlüdür. Hiç itirazım yok. Ama siz niye yapmadınız 70 küsür senedir? Ben de bunu soruyorum. O zaman bizim 13 yılda yaptıklarımızı da bir görün" diye konuştu.

Marifetin iltifata tabi olduğunu, muhalefetin yapılan hizmetleri görmediğini savunan Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kılıçdaroğlu diyor ki, '13 yıldır iktidardasınız kimse de sizi engellemeye kalkmadı.' Herhalde Türkiye siyaset tarihini ya da son 3 yılı unuttular. Kapatma davası kime açıldı, 367 engeli kime getirildi? Anayasa değişikliği konusunda engelleri ben mi koydum, AK Parti mi koydu? Hep bunlar muhalefet tarafından engellenen şeylerdi. Engellemeseydiniz, gelseydiniz beraber yapsaydık. Biz beraber yapalım diyoruz. Ama şimdi '13 yıldır size kimse bir engel çıkarmadı' derseniz, e - muhtırayı da biz kendi kendimize vermedik. Gezi olaylarını biz çıkarmadık heralde. Yani söylediklerinde samimiyet... O zaman Meclis'te niye zamanın 367 konusunda dikildiniz, hani engel yoktu. Neden? Samimi değiller. Hatırlayın, Sayın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı seçimi noktasındaki o süreçte kim engelleme yaptı? Şimdi meydanlardan 'önünüze kimse engel koymadı' diyor. Herhalde hakikaten hafızayı beşer şaştı. Ben hatırlatıyorum. Şöyle bir baksın son 13 yıla. Kim hangi engelleri çıkarmış, Meclis'te hangi sorunlar giderilmiş. Meclis'te nasıl engellemeler çıkartmışlar. Sadece son 4 yıla bakalım. Bizim şu andaki 24. dönem milletvekilleri olarak Meclis'te karşılaştıklarımıza bakalım. Kürsüyü biz mi işgal ettik? Kanunların çıkmaması için engellemek için gelişimi engellemek için biz mi kendi kendimize engeller koymaya çalıştık? Hayır. Ama diyorum ya samimi olmak, dertli olmak bu önemli."

"Türkiye'nin önündeki kendini kısıtlayan anayasa engelini aştığımız zaman, sistem engellerini kaldırdığımız zaman Türkiye'yi tutana aşk olsun" diyen Kılıç, şunları kaydetti: 

"Doğal olarak gelişiminiz yürüdüğü zaman zaten bundan faydalanacaksınız. Ama işte bunları bu şekilde ortaya koymuyor. Siyasetin görevi ülkenin geleceğinin önünü açmaktır. Evet devlet olarak, yönetim olarak bizim görevimiz günlük olan çalışmalarımızı planlı programlı yerine getirmek. Bunu da yapıyoruz. Ama vizyonla, gelecekle ilgili siyasetin görevi, siyaset kurumunun görevi hedef koymaktır, vizyon koymaktır ve o hedefleri gerçekleştirmektir. Sadece bugün ortaya konulan tek veya iki konuyla ilgilenmek değildir. Onun için dünyada şu an sesiniz dinleniyor. Onun için 'dikleşmeden dik duruyoruz' diyoruz."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder