banner162
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'tan açıklamalar

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ak Parti Atakum İlçe Başkanlığında partitiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, yeni anayasa tartışmaları ve Samsunpor hakkında açıklamalarda bulundu.

22 Nisan 2015 Çarşamba 15:46
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'tan açıklamalar

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bu Anayasa bize yetmiyor. Hedeflerimize gitmek için çabaladığımız noktada bize engel oluyor" dedi.

AK Parti Atakum İlçe Başkanlığınca bir restoranda düzenlenen toplantıda muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve partililerle bir araya gelen Kılıç, yüzde 35 hedef açıklayan muhalefet partilerinin iktidar hedefinin olmadığını söyledi.

Kılıç, Türkiye'nin gelişmesinin önünde engel oluşturan konularda sistem değişikliklerini yapmak durumunda olduklarını ifade ederek, "Bu Anayasa bize yetmiyor. Hedeflerimize gitmek için çabaladığımız noktada bize engel oluyor" diye konuştu.

Samsunspor'a verilen 3 puan silme cezası

AK Parti Atakum İlçe Teşkilatı'nı da ziyaret eden Kılıç, burada basın mensuplarının, Samsunspor'a verilen 3 puan silme cezasına ilişkin sorusu üzerine, kulüp yönetiminin, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) itiraz ettiğini belirterek, şunları söyledi:

"Daha doğrusu sürecin daha önceki işlemesi esnasında itirazını dile getirmişti. Bu sabah ilk duruşması görüldü. Buradaki sonucu bekleyeceğiz. CAS'tan çıkacak olan farklı bir karar olursa bununla alakalı olarak yine Federasyonumuz o kararın gereğini tebliğ ederek, Samsunsporla ilgili olarak açıklayacaktır."

Sürecin dikkatle değerlendirilmesi gerektiğine  vurgu yapan Kılıç, "Samsunspor yönetiminin bu noktadaki çabalarını takdirle karşılıyoruz. Şu anda kendileri İsviçre'de, oradaki çabaları ortaya koyuyorlar, yakından takip ediyorlar" dedi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder