banner162
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ın seçim çalışmaları devam ediyor

Samsun'da seçim çalışmalarını sürdüren Kılıç, Yakakent ilçesinde bir kafede muhtarlarla bir araya geldi. Kılıç, "Muhtarlar bizim göz bebeğimizdir" diye konuştu.

21 Mayıs 2015 Perşembe 15:50
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ın seçim çalışmaları devam ediyor

Geçmişte bir gazetede "muhtar bile olamaz" diye başlık atıldığına işaret eden Kılıç, sözlerine şöyle devam etti.

"Siz muhtarlarımız bazı şeyleri hiç unutmuyorsunuz, biliyorum. Şimdi, şöyle geçmiş zamanlarda atılan manşetleri bir hatırlayın, ne diyorlardı? 'Artık muhtar dahi seçilmez.' O manşetlerin içerisinde iki örnek var, bir açıktan görünen, 'muhtar dahi seçilemez' diye, Sayın Cumhurbaşkanımızın önünün siyasi anlamda kapandığını iddia eden bir başlık ama aynı zamanda siz değerli muhtarlarımıza karşı da, bakın onu da muhtar bile...Halbu ki muhtarlar bizim göz bebeğimiz, siz demokrasinin ilk halkasısınız. Çünkü doğrudan vatandaşla temas halinde olansınız. Bölgelerinizin içerisindeki, sorumluluk alanlarınızdaki neredeyse her vatandaşımızı birebir tanıyorsunuz. Ama sizi öyle bir farklı görüyor ki o zihniyet, bilemiyor. Peki, ne oldu, onların manşetleri mi haklı çıktı,  milletin iradesi, milletin sesi mi haklı çıktı? Şimdi seçilmiş bir cumhurbaşkanı olarak, Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak en üst makamda şu anda."

Muhtarlara teşekkür eden Kılıç, "Buraya sizlerle birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde gelindi. Siz bu işin dinamosu oldunuz,  Milli iradenin sizden alınan temsilinin mecliste ve her yerde, bütün dünyada yansıması ile buraya gelindi. Sayın Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, bir dünde tam 3 il geziyor, biz durmuyoruz, koşuyoruz. Bu koşmanın içerisinde biliyorum ki sizler de varsınız, yapacak çok işimiz var" diye konuştu.

Kılıç, daha sonra ilçe esnafını gezerek, dertlerini dinledi. Esnaf ziyaretinden sonra Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ile sahilde yapılan çalışmaları inceledi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder