banner162
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Samsun'da konuştu

Bakan Kılıç: "Bu milletin değerlerine, vatandaşın malına mülküne zarar veren, demokrasi dışı yoldan eylem yapanlar kusura bakmasınlar, onlar hukukun kendilerine vereceği cevaba ve cezaya katlanmak zorundalar"

30 Nisan 2015 Perşembe 18:30
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Samsun'da konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç sert çıktı. Kılıç, "Bu milletin değerlerine, vatandaşın malına mülküne zarar veren, demokrasi dışı yoldan eylem yapanlar kusura bakmasınlar, onlar hukukun kendilerine vereceği cevaba ve cezaya katlanmak zorundalar" dedi.

Bafra'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katılan Kılıç, milletin, Türkiye'nin 2023 hedeflerine giden atılımların temellerini oluşturduğunu söyledi.

Diklenmeden dik durduklarını belirten Kılıç, sadece bir kesime değil tüm Türkiye'ye hizmet etmeye talip olduklarını ifade etti.

Kılıç, AK Parti olarak etnilk ve inanç ayrımı yapmadıklarını belirterek, herkesin bu vatanın bir parçası olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, herkesin devleti olduğunu dile getirdi.

Bu birlik ve beraberlikle yollarına devam edeceklerini vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:

"Mecliste başarılı olamayanlar, sokakları terörize etmeye kalktılar. Meclise gelip de kürsü işgali yapan, milletvekili olduğunu söyleyen bir arkadaş gidip de ondan sonra sokakları terörize eden, vandallık yapanlarla el ele yürüdüğü zaman neye hizmet etmiş olur? Dünyanın pek çok farklı yerlerinde farklı şeyler olabilir. Onlar adlandırıldığı zaman, onlar vandal oluyor, Türkiye'de eğlence oluyor. Öyle birşey yok. Bu milletin değerlerine, vatandaşın malına mülküne zarar veren, demokrasi dışı yoldan eylem yapanlar kusura bakmasınlar, onlar hukukun kendilerine vereceği cevaba ve cezaya katlanmak zorundalar."

Kılıç daha sonra, beraberindeki diğer milletvekili adayları ve partililerle Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder