banner162
Gençlik ve Spor Bakan Samsun'da

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye'nin gelişmesinin önünü tıkayan anayasanın değişmesini istediklerini söyledi.

02 Mayıs 2015 Cumartesi 11:50
Gençlik ve Spor Bakan Samsun'da

Kılıç, Samsun Şehir Kulübü'nde düzenlenen yemekte, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleriyle buluştu.

AK Parti iktidarının 13 yıldır, Türkiye'nin değişimini sağladığını belirterek, partisinin her zaman esnaf ve vatandaşla el ele olduğunu, bugüne kadar yürüttükleri çalışmaları hep birlikte daha da ileriye götüreceklerini belirtti.

AK Parti iktidarının 13 yıldır yaptığı çalışmaların bazı çevrelerce görülmediğini ancak vatandaşların gerçekleri gördüğünü vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

"Biz artık ülkenin gelişmesinin, Türkiye'nin gelişmesinin önünü tıkayan bu anayasanın değişmesini istiyoruz. Geçen seçimde bütün siyasi partiler ne dediler? 'Evet bu anayasa yetersiz. Değiştirmeniz lazım' dediler. Biz de 'hay hay' dedik. Biz de bunu istiyoruz. Kaç oy aldığımıza, oy oranlarımıza bakmaksızın yeni anayasa çalışma komisyonunda eşit olarak temsil edildi bütün siyasi partiler ama hemen farklı şeyleri devreye sokmaya başladılar ve o çalışmadan bir şekilde çıktılar. Biz diyoruz ki bu anayasa Türkiye'yi taşımıyor. Türkiye'ye dar geliyor. Sistem Türkiye'ye dar geliyor. Bundan dolayı yeni anayasayla başkanlık sistemiyle inşallah çok daha hızlı bir şekilde şu anda temelini oluşturduğumuz gelişmeleri hayata geçireceğiz, biz buna inanıyoruz."

Konuşmaların ardından program basına kapalı bir şekilde devam etti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder