banner162
"Geleceğe Kulaç Atıyoruz" Projesi

- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Önümüzdeki dönemlerde de yüzme kurslarımızı devam ettireceğiz, bu sayede Samsun’da yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak"

28 Nisan 2015 Salı 13:24
 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, gerçekleştirdikleri "Geleceğe Kulaç Atıyoruz" Projesi kapsamında yüzme kurslarının hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yaptığı yazılı açıklamada, Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul ikinci sınıf öğrencilerine yönelik "Geleceğe Kulaç Atıyoruz" projesi çerçevesinde miniklere yüzme öğretmeye devam edildiği belirtildi.

Samsun’un ilçelerindeki okullarda da uygulanacak Samsun 19 Mayıs Kapalı Yüzme Salonu’nda gerçekleşen projeye  Canik 100. Yıl, Kocatepe İlkokulu, İlkadım Gazipaşa ve Arıburnu İlkokulu’ndan 240 öğrencinin katıldığı kaydedildi.

 YapılanAçıklamada, başta pilot çalışma olarak hayata geçirilen ve başarılı bulunan proje, Samsun ili ve ilçelerindeki tüm okullarda uygulanacağı ifade edilerek, bu sayede Samsun’da okuyan tüm ikinci sınıf öğrencilerinin yüzme sporuyla tanışacağı kaydedildi.

 Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, söz konusu projeden iyi sonuçlar aldıklarını belirtti.

Bu proje ile, ileride ülkeyi temsil edecek şampiyonların çıkacağını inandığını belirten Bakan Kılıç, çocukların spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini kaydetti.

Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, projelerin hayata geçirilmesinde büyük destek sağladığını vurgulayarak, "Sporun hemen her branşında marka sporcular yetiştirerek, spor ülkesi imajımızı sağlamlaştıracağız" ifadelerini kullandı.

Çocuklarını bu projeye yönlendiren Samsunlulara  teşekkür eden Kılıç, şöyle devam etti:

"Projemizden gelen olumlu dönüşler neticesinde önümüzdeki dönemlerde de yüzme kurslarımızı devam ettireceğiz ve bu sayede Samsun’da yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak. Çocuklarımızın her biri minik kulaçlarıyla geleceklerine yön veriyor."

Çocuğu projeye katılan velilerden Elif Atasoy, proje sayesinde oğlu Aydın’ın derslerine olan ilgisinin ve sosyalliğinin arttığını ifade etti.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder