banner162
Evde sağlık hizmetleri toplantısı

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda, evde sağlık hizmetlerinin daha kaliteli ve etkin verilebilmesi için "Evde Sağlık Hizmetleri İl Toplantısı" yapıldı.

14 Mayıs 2015 Perşembe 12:34
Evde sağlık hizmetleri toplantısı

Halk Sağlığı İl Müdürlüğü'nde yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, Sağlık Bakanlığı Bölge Koordinatörü Beytullah Şahin, İl Sağlık Müdürü Yusuf Köksal, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dursun Mehmet Mehel ve Evde Sağlık Hizmetleri birimlerinde görevli personel katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, bu ulvi hizmeti yapan kurumların en büyük yardımcısı destekçisi olacaklarını belirterek, "Samsun'da en ücra köşedeki  vatandaşımıza kadar ulaşacağız" dedi.

Samsun Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu ise, "Kronik bir vaka, akciğer solunum yetmezliği var. Evinde cihazı var, hekim belirli aralıklarla kontrol ediyor. Hemşiresi destek hizmetlerini veriyor. Ama o evde evin temizliği ile ilgili bir sorun varsa yerel yönetimlerden ev temizliği ile ilgili destek gelecek" diye belirtti.

Samsun'da toplam 3 bin 452 hastaya 21 birim ve 31 ekiple hizmet verdiklerini belirten Kasapoğlu, "Bu işin manevi hazzı çok büyük, o yüzden tüm evde sağlık hizmetlerimizde görev alan mesai arkadaşlarıma tavsiyem, yaptığınız işin manevi hazzını yaşayın, biz hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermek için Büyükşehir Belediyemiz ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzle protokol yaptık" diye konuştu.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder