banner162

Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kadir Güven: çiftçimizin kıymetini bilmeli ve hak ettiği saygıyı göstermeliyiz

14 Mayıs 2015 Perşembe 12:31
Dünya Çiftçiler Günü

Güven, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle yayımladığı mesajında, Türkiye'nin tarımsal nüfusun yoğunluklu olarak yaşadığı bir coğrafya üzerinde olduğunu belirtti.

Türkiye'de yedi iklimin aynı anda yaşandığını ve bu anlamda geniş bir ürün zenginliğinin olduğunu kaydeden Güven, şöyle konuştu:

"Ülkemizde toprakla ve tarımla uğraşan insanımız hiç de azımsanacak düzeyde değildir. Tarım yapan ve bir takım hayvansal faaliyetlerde bulunan kişilerin toplum üzerindeki etkisi de büyüktür. Bu kişiler yetiştirdikleri sebze ve meyveler, ürettikleri hayvansal ürünler ile özellikle de şehirlerde yaşayan insanların gıda ihtiyacını karşılamaktadır.  Düşünün bir çiftçinin ve köylünün olmadığı bir ülkede, tüm tarım ürünleri ve hayvansal ürünlerin fabrikalarda üretilebilmesi, insanoğlunun geldiği en son nokta olan 21. yüzyıl teknolojisiyle bile mümkün müdür ? Elbette ki hayır. Bitkisel üretimin bir teknolojik alternatifi olmadığına göre, çiftçimizin kıymetini bilmeli ve hak ettiği saygıyı göstermeliyiz."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder