banner162
Çiğdem Karaaslan: Engelsiz bir Türkiye için çalışıyoruz

AK Parti Samsun Milletvekili adayı Çiğdem Karaaslan, "Engelsiz bir Türkiye için çalışıyoruz" dedi.

14 Mayıs 2015 Perşembe 18:17
Çiğdem Karaaslan: Engelsiz bir Türkiye için çalışıyoruz

Karaaslan, seçim çalışmaları kapsamında Engelliler Haftası nedeniyle engelli derneklerini ziyaret ederek, engellilerin sorun ve talepleri dinledi. 

AK Parti hükumetlerinin engelliler için bugüne kadar yapılamayan hizmetlere ve projelere imza attığını belirten Karaaslan, engelli kardeşi olduğunu, engellilerin ve ailelerinin sorunlarını yakından bildiğini ifade etti.

Engelli vatandaşların normal bireyler gibi hayatlarını sürdürebilmeleri için AK Parti olarak bir çok ilke imza attıklarını belirten Karaaslan, şöyle konuştu:

"Engelli ve ailesine büyük destek sağladık. İhtiyaç sahibi, bakıma muhtaç engelliler için evde bakım aylığı uygulamasını başlattık. Bu uygulama evde bakım hizmetinden faydalanan sayısı 15 kat arttı. Yapılan yasal düzenlemelerle engelli istihdamını arttırdık. Engelli vatandaşlarımızın özel eğitim hizmetinden faydalanmalarını sağladık. Yeni dönemde de engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalar gerçekleştireceğiz. Kentlerimizin engelliler için daha ulaşılabilir olmasını sağlayarak engellilerin sosyal hayata katılımını hedefliyoruz. Hayalimiz engelsiz bir Türkiye. Engelsiz bir Türkiye için çalışıyoruz."


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder