banner162
Belediye Başkanı, Sigarayı Bırakan Köylüye Takım Elbise Verecek

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesinin Kızılkese köyünde sigara içen vatandaşa sigarayı bırakması halinde takım elbise alma sözü verdi.

30 Eylül 2015 Çarşamba 15:09
Belediye Başkanı, Sigarayı Bırakan Köylüye Takım Elbise Verecek
 SAMSUN HABER - Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Vezirköprü ilçesinin Kızılkese köyünde sigara içen vatandaşa sigarayı bırakması halinde takım elbise alma sözü verdi. 
Karşılıklı taahhütü köy halkının huzurunda yazılı protokole döken Başkan Yılmaz, köyde sigarayı bırakacak herkesi ödüllendireceğini kaydetti. 

Samsun'un tarihi ve turistik ilçelerinden Vezirköprü'nün köylerinde incelemelerde bulunanSamsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Sinop il sınırındaki Kızılkese ve Susuz köylerini de ziyaret etti. Bu köylerdeki sorunlarla ilgili vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yılmaz, yol problemlerinin çalışma programına alındığını belirterek, imkanlar ölçüsünde en kısa zamanda çözüleceğini söyledi. 

“SİGARAYI BIRAK TAKIM ELBİSEYİ AL”

Kızılkese köyünde sigara tiryakisi Hüseyin Yılmaz isimli vatandaşa sigarayı bırakmasını tavsiye eden Başkan Yılmaz, bırakması halinde tüm vatandaşların şahitliğinde takım elbise alma sözü verdi. Bunun üzerine Hüseyin Yılmaz, sigarayı bırakacağını taahhüt edince Başkan Yılmaz da karşılıklı taahhütleri yazıya dökerek imzaladı. Bir ay içinde sigarayı bırakması halinde Hüseyin Yılmaz, takım elbisenin yanında gömlek ve iskarpin ayakkabının da sahibi olacak. 

Başkan Yılmaz, köyde bu kötü alışkanlıktan vazgeçen herkesi ödüllendireceğini açıkladı. Vatandaşlarla sohbetin ardından Başkan Yılmaz, Susuz köyüne geçerek incelemelerini tamamladı.

Kaynak : haberler.com


Yorum Gönder