banner162
Bafra'da "Topraklama Ölçüm Kursu" açıldı

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bafra Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi tarafından "Topraklama Ölçüm Kursu" Bafra’da başladı.

06 Mayıs 2015 Çarşamba 12:37
Bafra'da

Toplam 40 saat süren kursa; Ordu, Ünye, Fatsa, Sinop ve Bafra elektronikçi esnaflardan oluşan 80 kursiyer katıldı.

Bafra Elektrikçiler ve Elektronikçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bülent Kulaksız ve ve Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Gençay, "Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekteyiz. Elektronikçi esnaflarımız kurs bitirme belgelerini alarak artık birer teknisyen olacaklardır. Topraklama ölçümü artık zorunlu hale gelecektir. Topraklama ölçümü yaptırmayan ev ve iş yeri sahiplerine sigorta ve iskan belgesi verilmeyecektir. Kursumuza İlçemizden ve diğer İllerden katılan kursiyerlerimize teşekkür ederiz”  diye belirtti.

Kaymakam Halis Arslan ise, “Elektronikçi kardeşlerime ben teşekkür ediyorum. Bir hevesle, bir azimle kursa katılmışlar. Topraklama Ölçümü Kursunda emeği geçen herkese ben şimdiden teşekkür ederim. Kursun hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Bafra İsmail Ahıskalı Mesleki Eğitim Merkezi salonunda açılışı yapılan kursa, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu katıldı.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder