banner162
Bafra'da Dededağlı Kürtlerden Teröre Tepki

Samsun'un Bafra ilçesinde genellikle doğu illerinden göç edenlerin yaşadığı bir mahalledeki vatandaşlar, yürüyüş yaparak terör saldırılarını kınadı

09 Eylül 2015 Çarşamba 15:11
Bafra'da Dededağlı Kürtlerden Teröre Tepki
SAMSUN HABER  Samsun'un Bafra ilçesinde genellikle doğu illerinden göç edenlerin yaşadığı bir mahalledeki vatandaşlar, yürüyüş yaparak terör saldırılarını kınadı
Kendilerini "Bafra Dededağı Mahallesi Gençlik Hareketi" adıyla tanımlayan grup, mahalledeki evleri Türk bayraklarıyla süsledi. 

Grup adına konuşan Coşkun Aydoğan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü, bayrağının, dilinin tek olduğunu" bildiklerini söyledi.

Her zaman Türk ordusunun yanında olduklarını belirten Aydoğan, "İmanla, şerefle dünyayı titreten Türk ordusunun karşısında hiç kimsenin duramayacağını biliyoruz. Biz de Dededağı Gençlik Hareketi olarak ordumuza moral vermek, her zaman yanlarında olmak ve PKK ile mücadelede yer almak için 100 kardeşimizin dilekçesini Bafra Askerlik Şubesine teslim edeceğiz" diye konuştu.

"Bugün komşumuz Suriye'de yaşananlardan, bir vatanın ne demek olduğunu hep beraber görüyoruz" diyen Aydoğan, bu nedenle son nefeslerine kadar mücadele edeceklerini dile getirdi.

Daha sonra, teröre tepki yürüyüşü yapıldı. Vatandaşlar, yüzlerce araçtan oluşan konvoyla ve yaya olarak Bafra Askerlik Şubesi'ne gitti. Çeşitli sloganlar atan gruptakiler, şube önünde saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı ve Kur'an-ı Kerim okuyarak şehitler için dua etti.

Aydoğan, 100 kişinin askere gitmek için verdiği dilekçeleri şubeye teslim etti. Grup, daha sonra Garnizon Şehitliği'ne geçerek dua ettikten sonra dağıldı.Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder