banner162
Atakum Belediyesi 5 bin Türk bayrağı dağıttı

Samsun'un Atakum ilçesinde Belediye tarafından terör olaylarına tepki göstermek için 5 bin Türk bayrağı dağıttı.

11 Eylül 2015 Cuma 17:11
Atakum Belediyesi 5 bin Türk bayrağı dağıttı
SAMSUN HABER - Samsun'un Atakum ilçesinde Belediye tarafından terör olaylarına tepki göstermek için  5 bin Türk bayrağı dağıttı.

Belediye zabıta ekipleri, ilçedeki iş yerlerini ve evleri dolayarak, vatandaşlara bayrak dağıttı.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini, bu süreçte her zamankinden daha fazla birlik içerisinde olunması gerektiğini kaydetti.

Farklı dünya görüşlerinde olunsa bile her Türk vatandaşının temel birliktelik sembolünün Türk Bayrağı olduğunu vurgulayan Taşçı, "Birlikteliğimize güç katan bayrağımızın her esnafın camında, her evin balkonunda olması için bir adım attık. Ülkemizi yasa boğan şehit haberleri ve devam eden terör olaylarına tepki göstermek isteyen halkımızın bu haklı tepkisine Atakum Belediyesi olarak destek oluyoruz" dedi.

Türk halkının teröre karşı sergilediği birlik ve beraberliğin dünyaya örnek gösterilmesi gerektiğine işaret eden Taşçı, "İlk etapta 5 bin Türk bayrağını vatandaşımıza dağıtmak üzere Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizi görevlendirdik. İlçemizin, şanlı bayrağımızla donatılmasından gurur ve mutluluk duyduk" diye konuştu. 


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder