banner162
Atakum Belediye Başkanı Taşçı'dan Bayram Mesajı

Taşçı’dan Bayram Mesajı; “Barışalım, Kucaklaşalım”

26 Eylül 2015 Cumartesi 12:53
Atakum Belediye Başkanı Taşçı'dan Bayram Mesajı
 SAMSUN HABERKurban Bayramını kutlayan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Kırgınlıklar son bulsun. Herkesi barışmaya, kucaklaşmaya, bir olmaya, iri olmaya ve diri olmaya davet ediyorum” dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında birlik ve beraberlik mesajı vererek, “ Kardeşliğimizin üzerindeki kara bulutların dağılması için Kurban Bayramının vesile olması için dua ediyoruz. Herkesi barışmaya, kucaklaşmaya, bir olmaya, iri olmaya ve diri olmaya davet ediyorum” dedi.

Kurban Bayramının gönüllerdeki katılıkları yumuşatan, vicdanlardaki engelleri kaldıran bir maneviyatı içerdiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Kurban Bayramı kucaklaşmanın, paylaşmanın, barışmanın temsilidir. Gönüllerdeki katılıkları yumuşatan, vicdanlardaki engelleri kaldıran Kurban Bayramının, özellikle birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde millet olarak kardeşliğimizin üzerindeki kara bulutları kaldırması için dua ediyoruz. Allah ülkemizin birliğini beraberliğini bozmasın inşallah. Nice güzel bayramları, bayram tadında yaşamak için en çok buna ihtiyacımız var” diye konuştu.

Kırgınlıkların son bulması için bayramların önemli fırsatlar olduğunu kaydeden Başkan Taşçı, “Yoksulların, yetimlerin, düşkünlerin korunup kollanması herkesin vazifesidir. Özellikle bayramların bu görev için önemli bir tetikleyici güç olması gerekmektedir. Kırgınlıkların yerini sevgi ve barışa bıraktığı, kin duygularının ve nefretin bertaraf edildiği bayramları en güzel haliyle yaşamalıyız. Bu düşüncelerden hareketle Tüm İslam aleminin Kurban Bayramını tebrik ediyor, barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Kırgınlıkların son bulması adına önemli bir fırsat olan Kurban Bayramını değerlendirmeyi ve herkesi barışmaya, kucaklaşmaya, bir olmaya, iri olmaya ve diri olmaya davet ediyorum” dedi.

Atakum Belediyesi tarafından Kurban Bayramı için hayata geçirilen paylaşım kampanyasını hatırlatan Başkan Taşçı, “İlçemizde yaşayan vatandaşlarımızdan kurban kesip de elde ettikleri etin bir kısmını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyenler için bir kampanya başlattık. Kampanya kapsamında bayram boyunca 444 40 55 numaralı telefondan Atakum Belediyesi Turuncu Masa’ya ya da 0 549 413 21 49 numaralı telefondan Atakum Belediyesi Hayır Çarşısına ulaşacak vatandaşlarımızın hayırlarını, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Miktarın önemi yok. İsteyen bir kilo, isteyen iki kilo bağış olsun. Amacımız o etlerin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamak. Bir nevi hayırseverlerimizin hayırlarına aracılık yapacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak : atakumhaber.com

Yorum Gönder