banner162
"Vatan, Yabancı Vatan Projesi"

Samsun Vali Yardımcısı ve İl AB Daimi Temas Noktası görevini sürdüren Hakan Kubalı, Avusturya'da bulunan Wörgl beldesinin belediye çalışanlarını kabul etti.

30 Nisan 2015 Perşembe 16:05
"Vatan, Yabancı Vatan Projesi"

Hakan Kubalı, Samsun Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette, Avusturyalı kamu çalışanlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılara Samsun'da yürütülen Avrupa Birliği projeleri hakkında detaylı bilgi verdi. 

Avusturya'da bulunan Wörgl beldesinin belediye çalışanlarıyla bir süredir yürütülen "Vatan, Yabancı Vatan Projesi" kapsamında bilgi paylaşımı ağı kurduklarını ifade eden Kubalı, "Samsun Valiliği ve Mozaik İnsan Kaynaklarını Geliştirme Derneğince bir süredir yürütülen Avusturya Wörgl Belediyesi'nin iştirakçi olarak katıldığı 'Vatan, Yabancı Vatan Projesi' kapsamında Samsun'u kültürel dokusuyla, eğitim ve iş yaşamıyla anlatıyoruz ve yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz. Öte yandan Avusturya'nın deneyimlerinden yararlanmaya çalışıyoruz. Bilgi, paylaşıldıkça artıyor ve değerleniyor. Aynı zamanda Samsunlu gençlerimizi Avusturyalı gençlerle buluşturuyoruz" diye belirtti.

Kubalı, söz konusu AB destekli projenin bir sosyal hareketlilik projesi olduğunu da konuşmasına dahil etti.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder