banner162
Samsun’da Genç Kızın Organları 3 Hastaya Umut Oldu

Ordu’da geçirdiği rahatsızlık sonucu Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne getirilen ve burada hayatını kaybeden genç kızın organları 3 hastaya umut oldu.

20 Mayıs 2016 Cuma 13:03
Samsun'da Genç Kızın Organları 3 Hastaya Umut Oldu
Edinilen bilgiye göre, Ordu’nun Altınordu ilçesinde 4 gün önce halsizleşerek Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 21 yaşındaki C.Y isimli genç kız tedavi altına alındı. Burada yapılan tenkitlerde C.Y.’nin beyin ölümü gerçekleştiği teşhisi koyuldu. İlk tedavisi ve müdahalesi Ordu Devlet Hastanesi’nde yapılan C.Y., buradan ailesinin isteği ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

 

Tıp Fakültesi Hastanesi’nde üç gün boyunca yoğun bakımda tedavi gören genç kız, burada yapılan tüm müdahalelere kurtarılamayarak hayatını kaybetti. C.Y.’nin ailesi vefat eden kızlarının organlarını bağışlama kararı aldı. Bu hafta sonu yapılacak KPSS'ye hazırlanan ve Ordu Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü mezunu olan C.Y.'nin bağışlanan böbrekleri Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde 2 hastaya nakledilmek üzere operasyonla alındı. Alınan karaciğeri ise Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde bir hastana nakledilmek üzere 112 Acil Servis'e ait ambulans helikopterle Erzincan Havalimanı'na götürüldü. Hava şartları nedeniyle Erzincan'a giden ambulans helikopterdeki organın ambulans ile Erzurum'a götürüleceği öğrenildi. Erzurum'dan karayolu ile gelen organ nakli ekibi de ambulans helikopterle dönüş yaptı.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder