banner162
Samsun’da Bilimsel Toplantı

Medical Park Samsun Hastanesi’nde, “Vestibüler değerlendirme de laboratuar testleri (VNG-Kalorik testleri)” isimli bilimsel toplantı düzenlendi.

16 Mayıs 2016 Pazartesi 16:16
Samsun'da Bilimsel Toplantı

Samsun’da bir işitme cihazı firması ve Medical Park Samsun Hastanesi ortaklığı ile düzenlenen bilimsel toplantıya konuşmacı olarak katılan Başkent Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Özlüoğlu burada yaptığı açıklamalarda, insanlarda oluşan baş dönmesinin tek başına meydana gelen bir hastalık olmadığını ve dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Düzenlenen bilimsel toplantıya, Samsun ve çevre illerdeki hekimlerin de yoğun ilgisi vardı.Toplantıda sunum yapan Başkent Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Özlüoğlu “Baş dönmesi tek başına bir hastalık değildir. Baş dönmesi başta kulakla ilgili birçok hastalığın belirtisidir. VNG, kalorik testler gibi laboratuar testleri de baş dönmesinin ayırıcı tanısında objektif sonuçlar vermektedir. Bu sonuçlarla hastalığın tanısı konularak ona göre tedavisi planlanmaktadır. Ayrıca hastanın tedaviye yanıtının takibinde de önemlidir. Buna göre hastanın tedavisi de kişiye özel olarak düzenlenmektedir” dedi.


Medical Park Samsun Hastanesi KBB ve Baş Boyun Cerrahı Doç. Dr. Senem Çengel Kurnaz “Bizler için çok verimli bir bilimsel toplantı oldu. Hocamızın bilgilerinden bizlerde faydalanmış olduk. Davetimizi kırmayıp, bu toplantıya iştirak eden başta Başkent Üniversitesi KBB Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Özlüoğlu olmak üzere katılan tüm hekim arkadaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder