banner162
Mide Ameliyatından Sonra Öldü

Rize'de mide küçültme operasyonundan 5 gün sonra hayatını kaybeden 17 yaşındaki genci ameliyat eden doktor hakkında, idari soruşturma başlatıldı

04 Ağustos 2015 Salı 17:14
Mide Ameliyatından Sonra Öldü

 SAMSUN AJANS - Rize'de obezite nedeniyle 120 kiloya olan 17 yaşındaki Burak Pertek, mide ameliyatı olduktan sonra rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.

Rize'de yaşayan ve 120 kilo ağırlığındaki Burak Pertek'e, anne ve babasından alınan onayın ardından, 28 Temmuz'da Rize Devlet Hastanesinde mide küçültme ameliyatı yapıldı. 

Pertek, taburcu olduktan sonra tekrar rahatsızlanınca hafta sonu acil servise müracaat etti.

Burada yapılan tedavinin  ardından eve gönderilen Pertek'in durumu kötüleşince dün, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Pertek, müdahaleye rağmen dün gece hayatını kaybetti.

 Ardeşen Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Pertek'in cenazesi, aile mezarlığına defnedildi.

Bunun üzerine ameliyatı gerçekleştiren doktor O.A.T. hakkında Rize Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince,  idari soruşturma başlatıldı.

Mide ameliyatından 5 gün sonra rahatsızlanarak yaşamını yitiren gencin annesi Nural Pertek'in Rize Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite Birim Sorumlusu, babası Muhammet Pertek'in ise Rize Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı olduğu öğrenildi.

Hayatını kaybeden Burak Pertek'in Kocaeli Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü'nü kazandığı, bu hafta kayıt yaptırmayı planladığı öğrenildi. 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder