banner162
Başkan Sarıcaoğlu'ndan Yangın Uyarısı

Samsun'un Kavak ilçesinde Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, kuruyan yabani otların yangına sebebiyet verebileceğini belirtti.

28 Temmuz 2015 Salı 14:38
Başkan Sarıcaoğlu'ndan Yangın Uyarısı

SAMSUN (HABER) - Samsun'un Kavak ilçesinde Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yaptığı açıklamada, kuruyan yabani otların yangına sebebiyet verebileceğini belirtti.

Sarıcaoğlu, ilçenin kıyı semtlerindeki yerleşim alanlarındaki yol kenarı ve boş alanlarda kuruyan yabani otlar nedeniyle yangınla karşılaşılabileceğini, yangın ihtimaline karşı kuru otların temizlenmesi gerektiğini vurguladı.

Kavak Belediye Başkan yardımcısı Reşat Ayyıldız ve Temizlik İşleri Şefi Veysel Aydın ile birlikte yerleşim birimlerinde çeşitli incelemelerde bulunduklarını belirten Sarıcaoğlu, "Bazı yol kenarları ile boş alanlarda büyümüş ve kurumuş otları gördüm. Bu günlerde hava sıcaklığı ilçemizde mevsim normallerinin üstünde seyretmektedir. Bu kuruyan otlardan dolayı her ne şekilde olursa olsun yangın meydana gelebilir. Olumsuzluklara sebebiyet verebilir. Bunun için, yangın ihtimaline karşı  kuruyan yabani otların acilen temizlenmesini istedim" dedi.

Sarıcaoğlu, kurumuş otların temizlenmesinin aynı zamanda ilçenin görünümünü de olumlu yönde etkileyeceğini söyledi. Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorum Gönder