banner162
Balık Yağının Akıl Almaz Mucizeleri

Pek çok hastalığın tedavisinde ve tedaviye destek sürecinde kullanılan balık yağının dertlere deva özellikleri bulunmaktadır.

30 Ekim 2016 Pazar 21:36
Balık Yağının Akıl Almaz Mucizeleri

 Balık yağı, omega3 yağ asidi içeren zengin bir besin kaynağıdır. Balık yağı, düzenli olarak haftada iki defa uskumru, ton balığı, somon, mersin balığı, kefal, ringa, alabalık ya da sardalye gibi balıkların yenmesi ile alınabilmektedir. Vücudumuzun ihtiyacı olan balık yağını alabilmenin başka bir yolu ise balık yağı kapsüllerinden kullanmaktır.

Pek çok hastalığın tedavisinde ve tedaviye destek sürecinde kullanılan balık yağının dertlere deva özellikleri bulunmaktadır. Kalpten beyne, gözden kemiklere kadar tüm hayati organlarımızın sağlığının korunması ve hastalıklarının tedavisinde en büyük yardımcımız balık yağıdır.

1-Beyin: Düzenli olarak balık yağı yemek beyin fonksiyonları üzerinde olumlu etkiler sağlamaktadır. Depresyon, psikoz, dikkat eksikliği, hiperaktivite bozukluğu, Alzheimer ve beyinle ilgili pek çok rahatsızlığın tedavi edilmesi ve hastalıklara koruma sağlaması balık yağının özellikleri arasındadır.

2-Göz: Göz sağlığı açısından da oldukça mükemmel etkileri bulunan balık yağı aynı zamanda göz hastalıklarının oluşmasını önlemekte ve hastalık olan durumlarda da tedaviye yardımcı olarak hastalıklarla mücadele sağlamaktadır.

3-Kalp: Tansiyonu düşüren ve trigliserit düzeyini normal değerlere çeken balık yağı, kalp sağlığını koruması açısından da oldukça önemlidir.

4-Trigliserit: Kalp hastaları ile yakından alakalı olan trigliserit seviyesi, düzenli balık yağı alımı ile normal seviyelerde seyretmektedir. Henüz kalp hastalığı bulunmayan ancak trigliserit seviyesi yüksek olan kişilerde kalp ve damar hastalıkları yaşama riski vardır. İşte burada devreye giren balık yağı trigliserit seviyesini normal düzene getirerek kalp hastası olmayı önlemektedir.

5-Tansiyon: Tansiyon, çağımızın hastalığı ve genç yaşlı pek çok insanın en büyük derdidir. Özellikle de yüksek tansiyon problemi yaşayan hastalar ilaçlarla denge sağlamak yerine doğal yollardan çözüm aramaktadırlar. Balık yağı ise tansiyon problemlerinin en doğal çözümüdür.

6-Ağrı: Balık yağının vücuda ihtiyacı olan kadarının düzenli alınması ile pek çok ağrı da son bulmaktadır. Özellikle de adet dönemi ve öncesinde oldukça sıkıntılı zamanlar geçiren bayanlar için balık yağı oldukça ideal bir ağrı kesicidir.

7-Kemik: Kemik sağlığı, güçlü kemik yapısı ve hastalıklardan korunma sağlayan balık yağı, kalsiyum takviyesi ile birlikte özellikle de yaşlanma dolayısıyla oluşan kemik problemlerine çözüm sağlamaktadır. Ayrıca gelişme çağındaki çocukların da kemik gelişimleri için oldukça önemlidir.

Özellikle çocuklarda görülen dikkat eksikliği sorununa da çare olan balık yağı, çocukların dengeli ve düzenli beslenmelerinde, düzgün gelişmelerinde ve gelişirken de öğrenme ve anlama yetileri üzerinde olumlu etkiler bırakmaktadır. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayan balık yağı, aynı zamanda da felç riskini ortadan kaldırmaktadır. Aşırı tüketilmesi durumunda sağlıksız koşullar da doğurabilen balık yağı dengeli ve gerektiği kadar alınması halinde hayatımız için önemli bir kaynak olmaktadır. İster haftada iki defa yenen balık ile isterseniz de balık yağı kapsülleri alınan balık yağı hakkındaki bilgilere ve  siteye ulaşmak için tıklayınız. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder