banner162
Kaçak Gelinler'in Şebnem'i: Meyve Verdim

‘Kaçak Gelinler’ adlı dizide canlandırdığı ‘Şebnem’ karakteriyle beğeni toplayan genç oyuncu Selin Şekerci hayatına dair bilinmeyenleri ‘Elle’ dergisine anlattı.

05 Ekim 2015 Pazartesi 14:26
Kaçak Gelinler'in Şebnem'i: Meyve Verdim

 Dışarıdan bakıldığında eğlenceli insan profili çizse de gerçekte çok duygusal olduğunu söyleyen Şekerci, “İzlediği şeker reklamına, yarışma programına bile ağlayan tam bir sulu gözüm” diyor. İşte röportajdan öne çıkan başlıklar…

Toprağım karışık benim!

Çocukluğum biraz koşturmalı geçti. Annemle oradan oraya savrulduk. Erken öğrendim, büyüdüm. Elinden makyaj çantası düşmeyen, kendi kendine şarkılar söyleyen dans eden bir çocuktum. Güzelim şehir İzmir’de filizlenip, Iğdır’da çiçeklenerek, İstanbul’da meyve vermeye başladım. Toprağım karışık benim, verimini şimdi görüyorum.

Bunalımdaki Selin’i tiyatro kurtardı

Balerin olmak isteyip tütüler hayal eden, bale patiğinden ayrılmayan bir kızken kaza sonucu topuğunun bir bölümünü 
kaybedince bunalıma giren Selin’i tiyatro kursları kurtardı.

Zor bir hayatım oldu

Zor bir hayatım oldu hep. Kalabalık bir ailede büyüdüm, kendi kendime kalıp battaniyenin altında kitap okumayı erken keşfettim ve bu en büyük kaçış noktam oldu. Okudukça hayal ettim, hayal ettikçe büyülendim ve kendimi buna kaptırdım. Her okuduğum kitabın filmini çektim kafamda, oyunlarını oynadım, içimden müziklerini yaptım. Ve bu hayal dünyası beni evirdi.

Selin’in En’leri

En sevdiğim yazar Urula K.Le Guin. Çünkü dünyası çok büyülüdür. Sizi alır başka medeniyetlere, olmayan ülkelere taşır. Onu okurken, bu dünyada yaşamıyorum hissine kapılıyorum.

Unutulmaz tatilim: İlk kez tek başıma, kışın ortasında Gümüşlük’e kaçmıştım. Sadece ben ve birkaç yerli insan vardı. Benim için muazzamdı.

Unutulmaz filmi: Whiplash

En unutulmaz kitap: Yerdeniz Büyücüsü

Yorum Gönder