banner162
Samsun’da Yılsonu Karma Resim Sergisi Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Resim Bölümü kursiyerleri tarafından üzerinde uzun süredir çalışılan “Yılsonu Karma Resim Sergisi” açıldı.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 22:00
Samsun'da Yılsonu Karma Resim Sergisi Açıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Resim Bölümü kursiyerleri ve İlkadım Halk Eğitim Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenen “Yılsonu Karma Resim Sergisi” bugün açıldı. Samsun’lu sanatseverlerin ücretsiz yararlandığı resim sergisi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Resim Bölümü Şefi Kemal Özen öncülüğünde düzenlendi. 32 kursiyerin ortalama 6 aylık çalışması sonucu açılan Yılsonu Karma Resim Sergisi'nde 62 eser yer alıyor. Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği resim sergisi, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sergi Salonu’nda açıldı. Sergiye, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Çamaş, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.


SANATSAL YAPININ EN YOĞUN OLDUĞU ŞEHİR

Açılıştan önce bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Çamaş, "Sanatın bütün dallarının insanın yüreğine giden yolda önemli adımlar diye düşünüyorum. Bir şehrin medeniyetlik ölçütü, gelişmişlik ölçütü, şüphesiz fiziki mekanlarının insan hayatını kolaylaştırıcı konforların üst düzeyde olmasıyla doğru orantılıdır. O mekanlardan yararlanan insanların sanatla uğraşması, şiirle uğraşması, edebiyatla uğraşması toplumun önüne geçebilecek bir takım figürleri kendine destek edinebilmesi çok önemlidir diye düşünüyorum. Samsun gelişmişlik örneklerini gösteren bir şehir. Ama bu şehrin diğer bir özelliği var ve bununla gurur duyabiliriz. Kendi ölçeğiyle diğer şehirlerle kıyaslandığı zaman sanatsal alt yapısının en yüksek ve en yoğun olduğu bir şehirde yaşıyoruz" dedi.

Birçok farklı teknik ve görsel ifade biçimi kullanılarak oluşturulan Karma Resim Sergisi 4 Haziran 2016 tarihine kadar gezilebilecek.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder