banner162
Samsun’da Kitap Fuarı Açılacak

Samsun’un Kavak ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile 1. Kavak Çocuk Kitapları Günleri 07 Haziran 2016 Salı günü açılacak.

06 Haziran 2016 Pazartesi 14:21
Samsun'da Kitap Fuarı Açılacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile düzenlenecek olan 1. Kavak Çocuk Kitapları Günleri 07 Haziran 2016 Salı günü saat 11.00’de Atatürk Parkı’nda gerçekleşecek. Park bahçesinde açılacak olan kitap fuarı 3 gün süreyle hizmet verecek. Fuara Samsun’da ikamet etmekte olan tüm yazar ve şairler davet edildi. Etkinlik günleri içerisinde yazarlar için söyleşi ve imza günleri düzenlenecek. İlçe merkezinde bulunan Atatürk Parkı’nda gerçekleşecek olan fuarda Samsunlu şairler için şiir etkinliği de düzenlenecek. Bu süre içerisinde okur yazar buluşması kapsamında yazarlar ilçeye bağlı okullarda öğrencilerle de söyleşi yapma imkanı bulacak. Büyük bir katılımla düzenlenmesi beklenen fuar için, müracaatların Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılması gerekiyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan fuarın gelecek yıllarda da tekrarının yapılması düşünülüyor.


Kavak Çocuk Kitapları Günleri fuarı öncesi bazı açıklamalarda bulunan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu
, "İlçemizde bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan 1. Kavak Çocuk Kitapları Günleri Fuarı geleneksel olarak her yıl yapılacaktır. Amacımız insanlara kitapları sevdirebilmek kitapları ile arada kurulan bağın daha da sıcak olabilmesini sağlamaktır. İlçemiz Atatürk Parkı'nda yapılacak olan fuar 3 gün sürecektir. 07 Haziran Salı günü saat 11.00'de açılacak olan fuar 09 Haziran gününe kadar sürecektir. Yüce Allah’ın Peygamberimize ilk emri ‘Oku’dur. Her bilgi okumakla öğrenilmektedir. Okumak, çocuk ve gençlerimizi okumaya alıştırmak, en büyük görevlerimizdendir. Bu yüzden tüm hemşerilerimizin kitap fuarına yoğun ilgi gösterip gençlerimizi kitap okumaya teşvik etmeleri gerekiyor" şeklinde konuştu.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder