banner162
Samsun’da 2. İmam Hatip Günleri Etkinliği

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "2. İmam Hatip Günleri" etkinliği bugün Cumhuriyet Meydanı'nda başladı.

30 Mayıs 2016 Pazartesi 17:43
Samsun'da 2. İmam Hatip Günleri Etkinliği

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlene etkinlikler kapsamında bugün Cumhuriyet Meydanı’nda  "2. İmam Hatip Günleri" adı altında bir etkinlik düzenlendi. Büyük bir katılım ile düzenlenen etkinlikte, Samsun genelinde eğitim veren lise ve orta imam hatip okulları öğretmenleri ve öğrenciler tarafından stantlar açıldı. Açılan stantlarda çeşitli kültürel, sanatsal, ve bilimsel faaliyetlerde bulunuyor. Bir birinden renkli karelerin meydana geldiği etkinliğin açılış programına Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, ilçe milli eğitim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. İki gün sürecek olan etkinlikte okulların yıl boyunca yapmış oldukları çalışmalar stantlarda sergilenecek.


ESEN, "İMAM HATİPLİLİK; DAVRANIŞ VE BAKIŞ AÇISIDIR"
Etkinlikte bir konuşma yapan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, "İmam hatipli olmak sorumluluğunun bilincinde olmak demektir. Çünkü bu kurumlar, milletimizin tarihi, inancı, ruhu ve milletimizin gelecek tasarımıyla doğrudan ilintilidir. Dolayısıyla imam hatipliler bu ruhu temsil eden bu sorumluluk bilincine sahip olmak durumundadır. İmam hatiplilik; derin bir anlayışa sahip, geniş bir ufku olan, çağının ilmiyle kuşanan bir nesil demektir. İmam hatiplilik; bir tür düşünce, davranış ve bakış açısıdır. Toplumsal olarak biz birbirimizden olumlu etkilenmek durumundayız. Bizlere ilahi olarak yüklenen sorumluluğu, yani insanlık içinde hayırlı ümmet olma fikrini, hayırlı bir topluluk olmak için ilmimizin, irfanımızın, sanatsal bakış açımızın gelişmesine bağlıdır. Ancak bu meziyetlerle donanmış olanlar hayırlı ümmet olabilir" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen konuşmasının ardından stantları gezerek öğrencilerin yaptığı çalışmaları inceledi.


Kaynak: İHA

Yorum Gönder