banner162
Kemal Sunal İsveç'te anıldı

Merhum sanatçı Kemal Sunal, Stockholm'de düzenlenen 2. Uluslararası Komedi Film Festivalinde anıldı.

05 Ekim 2015 Pazartesi 17:35
Kemal Sunal İsveç'te anıldı

 Merhum sanatçı Kemal Sunal, Stockholm'de düzenlenen 2. Uluslararası Komedi Film Festivalinde anıldı.

Festival çerçevesinde hazırlanan konferansta, Stockholm'de olmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Gül Sunal, usta oyuncu Kemal Sunal'dan ayrı 15 yılın, hem çocukları hem de kendisi için kolay geçmediğini söyledi.

Kemal Sunal'ın hala çok sevildiğine işaret eden Sunal, merhum eşinin televizyonlarda yayınlanan filmlerinin iyi reytingler almaya devam etmesi ve hala küçük seyircilerinin olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Konferansta, "Kemal, Hadi Gel Bi Kahve İçelim", isimli kitabının da tanıtımını yapan Gül Sunal, eşinin hayranlarıyla da bol bol fotoğraf çektirdi.

Konferans sonrası açıklama yapan Gül Sunay, İsveç'e ikinci gelişi olduğunu belirterek, 2. Uluslararası Komedi Film Festivali'nin ilkine merhum eşi Kemal Sunal'la katıldığını ifade etti. Usta sanatçıyı kaybettiklerinde evin yakınına, anma yerlerine, sergilere koydukları anma defterlerine hayranlarının ''Seni unutmayacağız ve unutturmayacağız'' yazdığını anlatan Gül Sunal, ''Kemal'i hakikaten unutmadılar ve unutturmadılar'' dedi.

Hayranlarının bu tutumu karşısında eşini "kendisine saklamaktan" vazgeçtiğini aktaran Sunal, usta sanatçının sevenlerine bir borcu olduğunu hissederek, kitabı bir ayda yazarak teslim ettiğini söyledi. Sunal, kitabı okuyanların, ''Kemal Sunal'ı biz böyle tanımıyorduk. Sizin evinize girdik ve biz de sizin ailenizin bir ferdi olduk'' diye çok olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.

2. Uluslararası Komedi Film Festivali münasebetiyle İsveç'e yakın dostu sanatçı Perran Kutman'la birlikte, özel davet alarak geldiğini hatırlatan Sunal, Stockholm'de çok sıcak karşılandıklarını ve büyük ilgi gördüklerini sözlerine ekledi.
Anahtar Kelimeler kemal sunal

Yorum Gönder