Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 13:06
 
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu 10 bin TL cebinizde kalacak.
EKONOMİ Haberi
Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi koşulları belli oldu

Dün kredi kartı borcu olanlara düşük faizle kredi vereceğini açıklayan Ziraat Bankası’nın kredi koşulları ve nasıl uygulanacağı netleşti. Bankası sektörün 48 ay olan vade kuralının borçlu vatandaş için esnetmiş oldu.

Ziraat Bankası Bankası'nın kredi kartı borçlarına özel verdiği kredinin şartları ortaya çıktı. Kredi kartı kredisinin sunduğu fırsatlar var. Mesela şu andaki faizlerle 10 bin lira kredi çekmiş olsanız geriye tam 21 bin 798 lira ödemeniz gerekiyor. Bu özel krediyi kullandığınız taktirde ise 10 bin lira için ödeyeceğiniz rakam sadece 11 bin 732 lira olacak. İşte kredi kartı kredisinin detayları:

KİMLER ALABİLECEK? : Vatandaşın hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası'ndan alınacak krediyle borçlarını kapatabilecek. Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1,10, 60 aya kadar yüzde 1,20 olacak. 31 Aralık 2018'e kadar olan kredi kartı ve nakit avans borçları yapılandırılacak.

60 AYLIK ESNEKLİK : Ziraat Bankası’nın 60 aya varan vade ile vereceği kredi ile sektörün 48 ay vade kuralı da esnetilmiş oldu. Dünya Gazetesi’nin edindiği bilgiye göre tüketici kredilerinde sektör kuralı olan 48 ay vade bu uygulama için BDDK’nın izniyle 60 aya çıkartıldı. Normal bir krediye göre 12 ay daha fazla vade imkanına kavuşan borçlular bu sayede yüzde 2.4 düzeyinde olan faiz ise yarı yarıya düşmüş bir şekilde ödeyecek.

PARA DOĞRUDAN VERİLMEYECEK : Kredi kartı borcu yapılandırmasından sadece ödeme zorluğu çekenler değil asgari borcun üzerinde ödeme yapabilenler de krediye başvurabilecek. 31 Aralık itibariyle kart ekstrelerini Ziraat’e götürenlere ödeme yapacak. Ancak bu ödeme nakit olara borçluya elden verilmeyecek. Para doğrudan borçlu karta yüklenecek.

BU TARİH ÖNEMLİ: Borç süresi 31 Aralık 2018’i kapsıyor. Yani 1 Ocak’tan itibaren yapılan kart harcamaları kapsam dışı kalacak. Krediden yararlanabilmenin en önemli şartı ise “müşterisi olduğunuz banka tarafından takibe alınmamış olmak”. Peki ne kadar para çekerseniz geri kaç lira ödersiniz. İşte rakamlar:Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Ziraat, Bankası, ihtiyaç, kredisi, koşulları, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı