Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 10:30
 
Uyuşturucu Operasyonu
Emniyet Müdürlüğü torbacı diye tabir edilen biri yabancı uyruklu iki uyuşturucu satıcısını yakaladı.
GÜNDEM Haberi
Uyuşturucu Operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin uyuşturucu madde ticareti yapan ve torbacı olarak tabir edilen sokak satıcılarının yakalanması için yürüttüğü operasyon kapsamında iki torbacı yakalandı.

Uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen torbacı R.K. ve M.K ile ilgili yapılan aramalarda alüminyum folyoya sarılı 3 parça halinde satışa hazır vaziyette 47,32 gram metamfetamin olarak tabir edilen uyuşturucu maddesi, yine satışa hazır vaziyette 2 parça halinde 3,43 gram ve tek parça halinde 88,30 gram olmak üzere toplam 91,73 gram ot esrar olarak tabir edilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan R.K isimli şahıs uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilirken, M.K isimli yabancı uyruklu şahıs ise gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra sınır dışı edildi.

'MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK'

Rize Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile mücadelemiz etkin ve kararlılıkla devam edecektir “ denildi.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Uyuşturucu, Operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı