Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 20:53
 
Usta'dan 49 sayfalık savunma
Disipline sevk edilen MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, 49 sayfalık savunmasını Merkez Disiplin Kurulu'na verdi.
SİYASET Haberi
Usta'dan 49 sayfalık savunma

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'da 'kesin ihraç' talebiyle disipline sevk edilmişti.Usta, 49 sayfadan oluşun savunmasını Merkez Disiplin Kurulu'na verdi. Savunmasında ittifakı zedeleyecek bir açıklamada bulunmadığını yineleyen Erhan Usta,

"Disipline konu beyanımda MHP'nin kurumsal kimliğine zarar verici bir ifadem olmadığından (tam tersine partimin menfaatini savunduğumdan) kesinlikle hak etmediğimi düşündüğüm tedbir karaına 8 Ocak 2019 tarihinde itiraz ettim" ifadelerini kullandı.Usta'nın savunmasına ilişkin yaptığı basın açıklaması şöyle:"Yürütülen ittifak görüşmeleriyle ilgili olarak ittifakın varlığını ve devamını zedeleyecek söz ve açıklamalarda bulunmak suretiyle bir şekilde demeç verdiğim, bu beyan ve sözlerimle parti faaliyetlerini önemli suretle aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak ve partimin kamuoyu önündeki saygınlığına halel getirecek davranışlarda bulunduğum iddiasıyla; yerel bir gazeteye verdiğim beyanatımı içeriğini ve anlam bütünlüğünü yansıtmayacak şekilde ve bazı yerlerini cımbızlayarak sayfalarına taşıyan Sözcü Gazetesi haberi referans gösterilerek; Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğünün 78/4-c, 4-e ve 4-i maddeleri uyarınca parti üyeliğinden kesin çıkarma istemi ile tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına sevk ediliğim 06/01/2019 tarihinde tarafıma tebliğ edilmiştir.

Tüzüğün 73. maddesinin 8. fıkrası gereği savunmamı 7 gün içerisinde yazılı ve sözlü olarak yapmam, aksi taktirde savunma hakkımdan vazgeçmiş olacağım tarafıma ihtaren bildirilmiştir. Bu süreçte hakikatın ortaya çıkmasına yönelik parti yönetiminin hiçbir girişimde bulunmadan, ihraç etmekle aynı hukuki sonuçları doğurarak MHP üyeliğinden gelen haklarımı, parti faaliyetlerine katılmamı ve parti unvanını kullanmamı engelleyen tedbir kararı vermesi, vicdanları derinden yaralamıştır.

Disipline konu beyanımda MHP'nin kurumsal kimliğine zarar verici bir ifadem olmadığından (tam tersine partimin menfaatini savunduğumdan) kesinlikle hak etmediğimi düşündüğüm tedbir karaına 8 Ocak 2019 tarihinde itiraz ettim. Ayrıca, ekleriyle birlikte 49 sayfadan oluşan yazılı savunmamı, video görüntleri ve ses kayıtlarıyla birlikte Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığına 11/01/2019 tarihinde (bugün) teslim etti.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Usta'dan, 49, sayfalık, savunma, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Usta'dan 49 sayfalık savunma
Yorumlar
Haber Yazılımı