Haber Detayı
21 Aralık 2018 - Cuma 10:24
 
TRAFİK POLİSİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Samsun’un Bafra İlçesinde, bir minibüsün sürücüsünün iş güzarlığından dolayı aracını kaldırımda Engeliler için yapılan sarı çizgiye park etmesi sonucu, 2 Görme engelli vatandaşın zor anlar yaşamaşına sebep oldu.
SAMSUN HABER Haberi
TRAFİK POLİSİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Bafra İlçesi Büyük Cami Mahallesi, Camii Kebir Caddesi üzerinde bulunan kaldırımda, görme engelliler için yapılan sarı çizgiye gelişi güzel bir şekilde, bir minibüs sürücüsünün aracını park etmesinden dolayı zorlanan iki Görme Engelli gence, Bafra Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği’nde görev yapan bir trafik polisi yardım etti.

Trafik Polis memuru ilk olarak görevi icabı kaldırım üzerindeki sarı çizgiye park eden ve kaldırım üzerinde sarı çizgileri takip ederek yol bulmaya çalışan 2 görme engelli gencin, minibüsün sarı çizgiye park ettiğinden dolayı aracın yüzünden kaldırım da yaşadıkları zorlukları fotoğraflandırdıktan sonra cezai işlem uyguladı. Ceza işlem sonrası Devlet Baba şefkatiyle yağmurlu havada onları gideceği yere Trafik Polis Otosuna bindirerek götürdü.

Asıl bu haberde konu halen Görme Engelli ve özürlü vatandaşlarımız için ayrılan yerlere kendini bilmeyen sürücülerin iş güzarlığından dolayı nasıl zorluklar yaşadığının bir gerçek yapıtı oldu.

Ama bunu da unutmamak gerekir ki Bafra Trafik Tescil Denetleme Büro Amirliği’nde görev yapan Trafik Polis memuru bu hareketiyle gönüllere taht kurarak çevredeki vatandaşların duydulandırdı, ama herkese de “ÖRNEK olacak bir harekette ve davranışta bulunmuş oldu.
Kaynak: (EY) - EBUBEKİR YILMAZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TRAFİK, POLİSİNDEN, ÖRNEK, DAVRANIŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı