Haber Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 09:49
 
Topaloğlu; ‘’Bu iş bitmiştir artık. Çirkin söylemlerden çıkalım’’
Bir televizyon programına konuk olan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Topaloğlu; ‘’Bu iş bitmiştir artık. Çirkin söylemlerden çıkalım’’

Başkan Topaloğlu; ‘'Sayın Mustafa Demir aday olduktan sonra sosyal medyada yer alan çirkin söylemler, aleyhte, antipati yapacak söylemlerden çıkılması lazım hele hele AK Partililerin kuruluşundan bugüne görev alanların bir kelime dahi etmemesi lazım. Bu iş bitmiştir' dedi.

BİRÇOK İLÇENİN ALAMAYACAĞI YATIRIMI ALDIK
Başkan Topaloğlu; "Cenabı Allah nasip ederse önce adaylığı ardından seçilirsek 3. dönem başkanlığını yaşarsak bu güne kadar kendi halimize bırakıldığımız 25 bin nüfuslu bir ilçenin kendi ölçeğinde alamayacağı kadar yatırım aldık biz ama bunlar güzelleştirmeye yönelik değildi. Birisi baraj. Yüzme havuzumuz bitmek üzere. Tek öğretime ilk geçen ilçeyiz. Doğalgaza kavuştuk. Fakat biz beklediğimizin altında kaldık. Örneğin Yörükler Mahallemizde Saski tarafından altyapı çalışması yapıldı Dereköy Mahallemize hiç dokunulmadı. Buraya bir irade koyup yolların önce altyapıların yapılması gerekiyor. Turizm Cenneti ilçemizde Nebiyan grup yoluna bağlanan Fatih Caddesi ve Kuş Cenneti yoluna bağlanan İnönü Caddemiz var, bunlar büyükşehir belediyemizin sorumluluk alanında,inşallahBüyükşehir Belediyemizle birlikte bunları yapacağız." dedi.

"Biz ilçe olarak yüzde 75 oy aldık"
İlçe başkanlığı yapmış bir belediye başkanı olarak masanın her iki tarafında çalıştım. 10 yıldır kapımı söktüm kapım yok ama ulaşılamaz başkan tarzında söylemler değil her gün öğlene kadar halk günü yapan bir başkanım. Genel merkezlerin anketlerde ilk sordurduğu sorulardan birisidir ulaşılabilir olmak. Herkes bir şey yapmak için geliyor. İlçenin kendi finansını düzgün kullananlar mutlaka bir yere dokunurlar. Ben bugün kültür merkezi yapıyorum yaptığımız proje 6-7 milyon liralık bir proje. Yıllık bütçemiz 15 milyon lira. 25 bin nüfuslu bir ilçenin böylesi bir projeyi hayata geçirmesi çok nadir bir şeydir. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gönül belediyeciliği aslında ille talimatla olacak bir şey değildir. Cumhurbaşkanımız bazı belediyelerde bu eksiklikleri gördüğü için sahadan bu tepkiler geldiği için bu konuya yoğunlaşıyor. Çünkü sahada bizi denetleyen bir ekibimiz var. Bu genel merkezde silsile yoluyla,İle kadar oradan ilçelere uzanıyor. Biz ilçe olarak yüzde 75 oy almışız her dört kişiden üçü AK Partili veya oy vermiş vatandaştır. Yani belediyecilik gönüllülüktür.Sizi seçenlere hizmet veremediğiniz zaman o hizmeti neden yapamadığınızı anlatabiliyorsunuz ama düğünüme, cenazeme, mevlidime neden gelmediğini açıklayamıyorsun. Biz bunlara dikkat ediyoruz.’’ dedi.

"Omuz omuza nasıl oy yükseltebiliriz"
Samsun bir şey kazanacaksa bizler polemikle bir şey kazanamayız diyen Başkan Topaloğlu sözlerine şöyle devam etti; "Samsun'un bir adım ileri gitmesini istemeyenlerin ekmeğine yağ süreriz. Sayın Mustafa Demir aday olduktan sonra sosyal medyada yer alan çirkin söylemler,aleyhte,antipati yapacak söylemlerden çıkılması lazım hele hele AK Partililerin kuruluşundan bugüne görev alanların bir kelime dahi etmemesi lazım. Bu iş bitmiştir. Artık onunla omuz omuza nasıl olabiliriz oyumuzu nasıl yükseltebiliriz bunun için çalışmalıyız. Çünkü AK Partinin oyu Büyükşehirin oyudur. Ben yüzde 50 + 1 aldığımda kazanıyorum. Ama Büyükşehir Belediye başkan adayımız Mustafa Demir alabiliyorsa, aldırabiliyorsak yüzde 80 oy aldırmamız lazım. Biz bunun için mücadele ediyoruz. Bir tepki olduğunda ne diyorum bana verme ona ver oyunu çünkü partimizin oyu o. Başkanımız, bakanımız büyükşehir belediye başkan adayımız ben inanıyorum ki çok rahat bir şekilde yüksek bir oyla büyükşehir başkanlığını kazanacaktır çok iyi işlerde yapacağına inanıyorum" dedi.

Bizim markamız Samsunspor
Başkan Topaloğlu son olarak; "Bizim markamız Samsunspor. Samsunspor bugünleri yaşamamalıydı. Mademki bu günlere geldik el birliğiyle çıkmamız lazım.Bu işler şov yapmakla olmaz. Samsunspor Samsun için bir marka. Herkesin maça gitmesi lazım. Destek vermesi lazım.Herkesin passolig alması lazım, o statda33 bin kişi olmamız lazım. "diyerek sözlerini bitirdi.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Topaloğlu;, ‘’Bu, iş, bitmiştir, artık., Çirkin, söylemlerden, çıkalım’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı