Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 17:32
 
Toktaş: Samsun, 'Mavi Bayrak' hedefimize katkı sağlıyor
KARADENİZ Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Samsun’un, Mavi Bayraklı plaj sayısında dünya birincisi olma hedefine katkı sağladığını söyledi.
SAMSUN HABER Haberi
Toktaş: Samsun, 'Mavi Bayrak' hedefimize katkı sağlıyor

Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda önüne koyduğu Mavi Bayraklı plaj sayısında dünya birincisi olma hedefine, Samsun da katkı sağlıyor. Yaklaşmakta olan turizm dönemi için Samsun, 7 Mavi Bayraklı plajı ile Karadeniz Bölgesi’ndeki tüm iller arasında öne çıkıyor. Samsun’daki plajların, güvenliği, temizliği ve nitelikleri hem üst düzey hem de vatandaş nezdinde tam not alıyor. Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu üyesi Murat Toktaş, Samsun’un, Mavi Bayraklı plaj sayısında dünya birincisi olma hedefine katkı sağladığını söyledi.

'ÜLKEMİZİN HEDEFİNE KATKI SAĞLIYORUZ’

Başkan Murat Toktaş, kentin stratejik öneme sahip olduğunu belirterek, “Samsun, konumu bakımından stratejik bir öneme sahip olmakla beraber, tarihi ve doğal güzellikleri ile de ülkemizin nadide kentlerinden biri durumunda. Turizm noktasında her geçen gün gelişen kentimiz, yaz sezonuna hazır durumda. ‘Yaz sezonu’ dendiğinde akla ilk gelen deniz sezonu da kentimiz açısından büyük önem taşıyor. Samsun, sahil ve plajları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı her geçen gün daha da artırıyor. Bu anlamda temizliği, niteliği ve güvenilirliği noktasında Samsun’daki plajları, Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer illerin plajlarına oranla farklı kılan özellikleri var. Samsun, bölgede en fazla Mavi Bayraklı plajı olan bir kent. Bu bizi gururlandırıyor. Bu nitelik; girebilir bir denizimizin, kullanımı anlamında temiz suyumuzun olduğunu ortaya koymaktadır. Diğer yandan Samsun olarak, hükümetimizin önüne koyduğu, 2023 yılında Türkiye’nin mavi bayraklı plaj sayısında dünya birincisi olma hedefine de katkı sağlamaktayız. Samsun, Mavi Bayrak hedefimize katkı sağlıyor. Bu durumda da bizi heyecanlandırmaktadır" diye konuştu.

Bu arada, Samsun’daki; Terme Miliç Plajı, Atakum İnci Plajı, Atakum Güzelyalı Plajı, Atakum Körfez Plajı, Atakum OMTEL Plajı, İlkadım Fener Plajı, İlkadım Sheraton Grand Samsun Hoteli Plajları’nda Mavi Bayraklar dalgalanıyor.

Öte yandan; Türkiye, 459 mavi bayraklı plajı ile kuzey yarım küre ülkeleri arasında İspanya (590) ve Yunanistan'dan (519) sonra üçüncü sırada yer alıyor. Türkiye'yi 399 mavi bayrakla Fransa ve 368 mavi bayrakla İtalya takip ediyor.
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Toktaş:, Samsun,, 'Mavi, Bayrak', hedefimize, katkı, sağlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı