Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 13:09
 
TİCARET BAKANLIĞI, TOBB ve Bafra TSO dan ‘Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’
Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan İhracata Yönelik Destek Programlarının tanıtımı amacıyla 81 ilde Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri düzenlenmekte olup bu çerçevede, Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ve Bafra TSO ev sahipliğinde,Bafra Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Toplantı Salonunda “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” programı gerçekleştirilmiştir.
EKONOMİ Haberi
TİCARET BAKANLIĞI, TOBB ve Bafra TSO dan ‘Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’

Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Uzmanı Gözde Eroğlu İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları hakkında ‘İhracata Yönelik Devlet Desteklerinin amacı; Kalkınma Planları ve Yıllık Programlardaki toplumsal ve Ekonomik hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla yapılan ihracata yönelik faaliyetlerin, uluslararası kurallara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde desteklenmesidir‘ dedi.

Dış Ticaret Uzmanı Eroğlu gerçekleştirdiği sunumunda Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Pazar Araştırma ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgeleri Desteği, Yurtdışı Birim Marka ve Tanıtım Desteği, Tasarım Desteği Markalaşma ve Turquality Desteği, Yuriçi ve Yurt Dışı Fuar Desteği gibi konularda bilgiler aktardı.

Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Uzmanı Setenayİyigün Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları konularında bilgilendirmelerde bulunarak ‘Pazara Giriş Engeli; tarifeler, tarife dışı tedbir ve diğer idari uygulamalardan kaynaklanan, uluslararası ticaretin normal seyrini etkileyen her türlü politika ve uygulamalardır’ dedi.

Dış Ticarette ihracatçı firmalarımızın karşılaştıkları engeller hakkında örnekler vererek çözüm yolları ile ilgili bilgiler aktardı.
Kaynak: (HY) - HARUN YAZICI Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TİCARET, BAKANLIĞI,, TOBB, ve, Bafra, TSO, dan, ‘Dış, Ticaret, Bilgilendirme, Semineri’,
Yorumlar
Haber Yazılımı