Haber Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 09:33
 
TELSİZ İLE HABERLEŞEN MAHALLE
Samsun’un Bafra ilçesine 65 kilometre uzaklıkta bulunan ve yerleşimin dağınık olmasından dolayı zaman içinde Karakütük Kirenli Mahallesi sakinleri mahallelerinin yüksek kesimde olduğu için cep telefonlarının da bazı yerlerde çekmediğinden dolayı haberleşmeyi el telsisi ile yapıyorlar.
SAMSUN HABER Haberi
TELSİZ İLE HABERLEŞEN MAHALLE

Bafra ilçesine bağlı olan Karakütük Kirenli Mahallesi sakinlerinden Şerif Kırıkbaş (44) mahallelerinin (köylerinin) şehre 65 kilometre uzaklıkta olduğundan, yerleşimin yüksek ve dağınık olmasından dolayı, bazı yerlerde çekmeyen cep telefonlarıyla haberleşmeyi küçük telsiz telefonlarla hallediyoruz.

Kirenli Mahallesi sakinleri olarak bazı yerlerde cep telefonlarımız çekiyor ama çoğu yerlerde çekmediği için eş, dost, akraba ve arkadaşlarımızla haberleşmemizi el telsizi telefonlarıyla yapıyoruz. Mahallemiz şehre uzak dağınık yerleşim ve yüksek kesimde olduğu için iletişim sorumuzu böyle çözmeye çalıştık.

Yani teknolojiyi yakından takip ediyoruz, Ülkemizin değişik yerlerinde Kuşdili ve ıslık kullanarak vatandaşlarımız haberleşmeyi sorunu böyle hallediyorlar. Biz de kendimizce mahalle sakinlerimizle haberleşme sorunumuzu teknolojiye ayak uydurarak halletmiş olduk dedi.
Kaynak: (EY) - EBUBEKİR YILMAZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TELSİZ, İLE, HABERLEŞEN, MAHALLE,
Yorumlar
Haber Yazılımı