Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 10:46
 
TAŞÇI’NIN DOSYALARI DİDİK DİDİK EDİLİYOR…
Atakum belediyesinde Taşçı dönemi CHP’nin yeni yönetimi tarafından mercek altına alındı.
SAMSUN HABER Haberi
TAŞÇI’NIN DOSYALARI DİDİK DİDİK EDİLİYOR…

“Taşçı” dönemi mercek altında

Taşçı’nin 5 yılda yaptığı tüm işler didik didik edilecek.

Samsun’da CHP’nin en güçlü olduğu ilçelerin başında gelen Atakum’da seçimleri Av. Cemil Deveci kazandı. CHPliler, AK Parti’den alınan Atakum belediye başkanlığının ardından eski yönetimin dosyalarını tek tek açmaya hazırlandığı iddia edildi.

Özellikle ihale dosyaları başta olmak üzere son 3 ayda belediyeye ait satılan yerler, verilen ruhsatlar ve yapılan harcamaların didik didik edilerek kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Geçtiğimiz cuma günü İshak Taşçı döneminde son 3 ayda alınan 126 işçinin görevine son veren Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 4 aydır işçilerine maaş veremeyen bir belediyenin bu kadar işçiyi alarak popülist politika yaptığını, seçim öncesi tüm uyarılara rağmen eski Başkan Taşçı’nın eleştirileri dinlemeyerek bu kadar insanın vebaline girdiğini söylemişti. Samsun kamuoyu ise Deveci’nin yaptığı bu uygulamayı haklı bularak başkana tam destek vermişti.

5 yıl boyunca Atakum belediye başkanlığı görevini yürüten eski başkan İshak Taşçı’nın belediyede verdiği ihaleler, yaptığı yer satışları ve Atakum Belediyesi’ni yandaşlarına peşkeş çektirdiği söylemleri Atakum meclisinde CHP’li meclis üyeleri tarafından gündeme getirilirken, Başkan Deveci’nin başkanlığı kazanmasının ardından yapılan işlerin bir kurul tarafından tek tek incelenerek takibe aldırdığı ve bunları yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: TAŞÇI’NIN, DOSYALARI, DİDİK, DİDİK, EDİLİYOR…,
Yorumlar
Haber Yazılımı