Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 09:43
 
Sosyal Belediyecilik'te ÖNCÜ ATAKUM!
Atakum'da ihtiyaç sahipleri için Atakart uygulaması başlayacak, kaldırım, sokak ve bina girişleri engelliler için yeniden dizay edilecek, Atakum Gönüllüleri oluşturulacak, dezavantajlı gruplar için servis konulacak ve evde temizlik hizmetleri verilecek.
SAMSUN HABER Haberi
Sosyal Belediyecilik'te ÖNCÜ ATAKUM!

Samsun'da, Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Atakum Belediye Başkan Adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçede 'Sosyal Belediyeciği'li aktif hale getirecek projelerini açıklamayı sürdürüyor. Şahin, "Böylece daima halkımızın yanında olacağız" dedi.

'UNUTULAN TEK BİR KİŞİ KALMAYACAK'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Atakum Belediye Başkanı Adayı Zihni Şahin, "Belediyeler hayatın her alanındadır. Belediyeler o nedenle insan merkezli olmalıdır. Belediyeler çevre, teknoloji, bilim, yaşam alanları, ulaşım, altyapı, trafik, fiziki donatılar, kültür sanat, spor, kentleşme, estetik, şehir kimliği oluşması gibi sayısız alanlarda hizmet, yatırım ve proje üretmektedir. Biz bu hizmet ve yatırımların yanında 'Sosyal Belediyecilik'te de insanlarımızın ihtiyaçlarını esas alacağız. Biz toplum olarak sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya önem veriyoruz. Bu milletimizin özelliğidir. Biz de buna uygun çalışacak ve sosyal belediyecilikte çeşitliliği geliştirecek ve artıracağız, ayrıca çok daha ileriye taşıyacağız. Unutulmuş hiçbir kimse bırakmayacağız. Bu bizim insani görevimizdir" açıklamasında bulundu.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İÇİN ATAKART!
Atakum'da ihtiyaç sahiplerine yönelik Atakart uygulaması başlatacaklarını açıklayan Zihni Şahin, "Atakart, ihtiyaç sahiplerinin temel gereksinimlerinin karşılanması için, komşusu açken tok yatmayan toplum yapımıza uygun, modern bir sosyal destek projesidir. Atakum’da ihtiyaç sahiplerine verilecek bir kart ile gücendirilmeden evlerinin acil ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanacak" diye konuştu.

ENGELLERİN KALKTIĞI BİR KENT
Atakum cadde ve sokaklarında engelli vatandaşların rahat hareket edebilmeleri, yaya ulaşımlarını en kısa yoldan ve en sorunsuz şekilde tamamlayabilmeleri için kaldırımların, bina girişlerinin ve yol tasarımlarının 'Engelsiz Atakum Projesi' kapsamında düzenleneceğini de sözleyen Zihni Şahin, 'Sosyal Belediyecilik' alanındaki diğer projelerini şu şekilde sıraladı:

-MAHALLE BULUŞMALARI
-Proje kapsamında vatandaşların kendi mahallelerinde yaşadığı sorunlara, birlikte ve anında çözüm üretilmesi için vatandaş ile başkanın mahallelerde bir araya gelmesine imkan verecek buluşmalar düzenli olarak gerçekleştirilecektir.

-ATAKUM MAHALLE GÖNÜLLÜLERİ
-Bir şehir ve insan hareketi olarak, katılımcı aktif vatandaşlık gereği, yaşadığı şehri ve insanlarını gönülden seven, ona değer katan, geliştiren, güzelleştiren ve ileriye taşımak isteyen tüm Atakumlular’ın bir araya geldiği ve Atakum gönüllüsü olduğu gönüllü bir yapılanmanın kurulması sağlanacaktır.

-MUHTARLARIMIZLA İSTİŞARE VE DESTEK
Belediye olarak ilçemize hizmet ederken halkla birlikte yönetim anlayışımızı esas alacağız. Faaliyet ve çalışmalarımızda muhtarlarımızla istişare ve koordine içinde olacağız. Muhtarlarımızın düzenlediği etkinliklere katkı sağlayacağız. Muhtarlarımızın, muhtarlık faaliyetleri için gerekli olan fiziki ve teknolojik imkânların artırılmasına destek olacağız.

-HOBİ BAHÇELERİ
Hobi bahçelerini ilçe genelinde yaygınlaştıracağız. Denize bakan yamaçların arka kesimlerinde kentin güneyine doğru hobi bahçeleri oluşturulacaktır. Burada insanımız toprakla temas edebilecek, çiçek, sebze, meyve gibi ürünlerini yetiştirebilecek ve evcil hayvanlarını besleyebileceklerdir.

-DEZAVANTAJLI GRUPLAR İÇİN SERVİS UYGULAMASI
Semt pazarlarında alışverişini yapan engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın evlerine rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için semt pazarlarına ring servisler hizmete konulacaktır.

-DEZAVANTAJLI GRUPLAR İÇİN EVDE TEMİZLİK HİZMETLERİ
Kendi işlerini göremeyecek durumda olan engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın hane ve kişisel temizlikleri düzenli aralıklarla belediye tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

-SABAH ÇORBASI
Sabah evinden çıkıp işi veya okuluna giden Atakumlular’a hareketliliğin yoğun olduğu merkezi noktalarda (yurt, tramvay durağı, Pazar yeri vs.) sunacağımız çorba ikramı ile güne sıcacık duygularla başlayacaklardır.

-TAZİYE HİZMETLERİ
Sosyal belediyecilik anlayışıyla, ailelerimizin acılı günlerinde taziye çadırı, yemek ve araç temini gibi hizmetlilerle acılarını biraz olsun azaltmak ve yüklerini hafifletmeye çalışacağız.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sosyal, Belediyecilik'te, ÖNCÜ, ATAKUM!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Sosyal Belediyecilik'te ÖNCÜ ATAKUM!
Sosyal Belediyecilik'te ÖNCÜ ATAKUM!
Sosyal Belediyecilik'te ÖNCÜ ATAKUM!
Sosyal Belediyecilik'te ÖNCÜ ATAKUM!
Yorumlar
Haber Yazılımı