Haber Detayı
25 Kasım 2018 - Pazar 15:47
 
Sevinç VURAL'dan Kadına Yönelik Şiddet Basın Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Tekkeköy İlçe Başkanı Sevinç Vural kadına yönelik şiddet ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Sevinç VURAL'dan Kadına Yönelik Şiddet Basın Açıklaması

Vural’ın açıklaması şöyle: “Kadına yönelik şiddetin engellenmesinde sadece hukuksal düzenlemelerle başarılı olma imkanı yoktu.Hukuki düzenlemelerin yani sıra,toplum bilincini artırmaya yönelik eğitici faliyetleri geliştirerek ,kadın erkek ilişkisinde dengeyi sağlam temeller üzerine oturtmalıyız.

Milli kültürümüzün ve dinimizin aile kurumuna vermiş olduğu değeri,hukuksal düzenlemelerle destekleyerek daha güçlü bir hale getirmemiz gerekmektedir.

Dünya tarihine baktığımız zaman,Türklerden başka hiç bir milletin kadını estetik bir nesne,bir güzellik simgesi olarak görmenin ötesine geçmediğini görürüz. Oysa ki bir çok Türk destan ve hikayesin de kadın,akıl,fikir sahibi oluşu ve üstün yetenekleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Hal böyleyken kültürümüzün ve dinimizin bizlere yüklemiş olduğu tarihi misyonu,doğru bir şekilde gelecek nesillere aktarabilmeliyiz.Bunun yolu da sağlıklı aile yapısından geçmektedir.

Unutulmamalıdır ki,aile müessesesi bozulmuş milletlerin ayakta kala bilme imkanı yoktur.”
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Sevinç, VURAL'dan, Kadına, Yönelik, Şiddet, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı